• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Локалізація залишить гроші українців в країні, - промисловці

Реклама на dsnews.ua

Підприємства машинобудівної галузі підтримують прийняття законопроекту №3739 "Про внесення змін до закону України "Про публічні закупівлі", який називають законопроектом про локалізації в промисловості

Документ обговорювався під час круглого столу "Локалізація в машинобудуванні: як Україні перемогти у конкуренції", передає "ДС".

Так, радник голови правління — президента АТ "Концерн-Електрон" Юрій Джурик зазначив, що підприємства машинобудівної галузі ніколи не мали і не мають ніяких пільг чи преференцій, чим вдало користуються іноземні конкуренти. І законопроект про локалізацію передбачає запровадження норм, які вже діють в різних країнах світу.

"Нічого нового ми не придумуємо. Ми просто запозичуємо кращий досвід. Реалізація такого інструменту, як локалізація, необхідна для національної економіки. Надмірна залежність від імпорту буде мати погані наслідки. Вона створює ситуацію, коли імпорт не доповнює, а пригнічує виробництво", — пояснив він.

Джурик додав, що виконання вимог з " локалізації дозволить здешевити готову продукцію, адже виробник не буде купувати дорогі імпортні комплектуючі. Крім того, гроші українських платників податків залишатимуться в українській економіці, а мультиплікативний ефект дозволить створити на 1 робоче місце в машинобудуванні до 10 робочих місць в суміжних галузях.

Заступник голови правління, директор з економіки, фінансів та перспективного розвитку Крюківського вагонобудівного заводу Ігор Манаєнков зі свого боку зазначив, що Україна за час незалежності сильно розгубила свою конкурентоспроможність і не розвивається через відсутність коштів.

"Якщо не буде грошей, то закон про локалізацію не буде працювати. Але зараз це єдиний крок, який зроблений на користь українських підприємств різних галузей. Ми багато чого можемо робити самі, але краще співпрацювати з США і Європою, у них є чому вчитися. Це перший крок до нашої економічної незалежності", — підкреслив він.

Голова наглядової ради АТ "Черкаський автобус" Олександр Дорош, говорячи про скарги представників Євросоюзу на дискримінаційний характер законопроекту, зазначив: "Це дуже важливий законопроект. Європейських виробників тут ніхто не утискає. Угода про асоціацію не забороняє Україні приймати акти для захисту внутрішнього виробника".

Він звернув увагу на цінову ситуацію під час тендерів, коли компанії з Білорусі та Китаю вдаються до демпінгу, завдяки чому отримують перевагу.

"Якщо буде прийнятий закон про локалізацію, то обсяги виробництва, зокрема автобусів і тролейбусів, збільшаться приблизно на 35%. А це додаткові зарплати і податки", — каже Дорош.

За його словами, бізнесу для оновлення технологій необхідно 5-7 років і додаткові кошти від інвесторів. І цими інвесторами зможуть стати і європейські компанії. І якщо їм буде вигідний доступ на ринок публічних закупівель в Україні, то їм буде вигідна і локалізація.

Як повідомлялося, у Верховній Раді України 24 червня поточного року зареєстровано законопроект про локалізації, який є ключовою ініціативою у сфері промислової політики, спрямованої на розвиток машинобудування. Співавторами законопроекту, крім Кисілевського, виступили Дмитро Наталуха, Роксолана Пидласа, голови депутатських фракцій і груп, парламентських комітетів, а також члени комітету економічного розвитку та інших депутатів — всього 38 співавторів.

Законопроект поширюється на чотири підгалузі машинобудування: ж/д транспорт, міський пасажирський транспорт, комунальна техніка, спецтехніка, енергетичне машинобудування. При цьому передбачається вимога локалізації на рівні 25-40%, локалізація є кваліфікаційним критерієм для участі в закупівлі. Методику визначення ступеня локалізації затверджує Кабінет міністрів.

    Реклама на dsnews.ua