• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Максимум — невелика "турбулентність". Події в Білорусі поки не загрожують українському ринку нафтопродуктів

Реклама на dsnews.ua

На думку директора "Консалтингової групи А-95" Сергія Куюна, стабільності роботи білоруських НПЗ ніщо не загрожує, створення дефіциту або різкого стрибка цін в Україні не очікується

Таку думку Сергій Куюн висловив у Facebook, передає " ДС ".

Він зазначив, що білоруські постачальники нафтопродуктів займають понад 30% українського ринку, зокрема бітуму — 50%. За даними Куюна, поки нафтопереробні заводи працюють. Про приєднання до страйку заявили працівники НПЗ "Нафтан". Від основного постачальника палива в Україну — Мозирського НПЗ — новин поки немає.

"Я сильно сумніваюся, що стабільності роботи білоруських НПЗ щось загрожує. Трудові колективи не можуть не розуміти, що будь-яка дестабілізація виробництва вдарить не по Лукашенку, а по ним. Єдиний, хто може дестабілізувати ситуацію, це Росія, яка забезпечує левову частку сировини. Але мотивів для цього я теж не бачу, хіба що ситуація надто радикалізується", — вважає експерт.

На його думку, нинішня ситуація загрожує Україні максимум "дво-тритижневою турбулентністю" — створення дефіциту або різкого стрибка цін Сергій Куюн не прогнозує.

"По-перше, ми вже пів року живемо з величезним профіцитом дизельного палива і бензину. Трейдери продають його в кращому випадку в нуль, настільки переповнений ринок", — пояснює експерт.

По-друге, ринок України відкритий для поставок з усіх боків, додає він.

"І це ще раз доводить важливість збереження диверсифікованої моделі, яку раз у раз ставлять під сумнів українські переробники, пропонуючи запровадити то мита, то квоти. За останній рік вже тричі "збоїли" то росіяни (серпень-вересень 2019-го), то білоруси (перший квартал-2020 го), але за рахунок диверсифікації ці кризи проходили для кінцевого споживача непомітно. Упевнений, так буде і цього разу (знову ж таки, якщо матиме місце кризовий сценарій, в який я не дуже вірю)", — Куюн .

Єдиною дійсно проблемної позицією він вважає поставки бітуму: білоруські замінити нема чим, російські — закриті, а імпорт морем українські трейдери тільки освоюють.

"Але для економіки і життєдіяльності країни це не питання стратегічної важливості, на відміну від дизпалива і бензину. Нічого, побудуємо пізніше", — підсумовує експерт.

О влиянии белорусского кризиса на топливный рынок Вот уже неделю трейдеры пытаются понять, что будет с поставками...

Gepostet von Sergey Kuyun am Montag, 17. August 2020

Як повідомляла " ДС ", у Білорусі на тлі загострення ситуації після президентських виборів проходять масові страйки, в тому числі за участю працівників держпідприємств.

    Реклама на dsnews.ua