• USD 27.6
  • EUR 32.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Марченко обіцяє, що з-за меморандуму з МВФ не підвищать пенсійний вік

Реклама на dsnews.ua
Меморандум з Міжнародним валютним фондом не передбачає підвищення пенсійного віку для жителів країни

Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі телеканалу "1+1", передає "ДС" з посиланням на Лівий берег.

"Про підвищення пенсійного віку мови немає", - повідомив міністр, відповідаючи на питання, чи передбачає меморандум підвищення пенсійного віку.

Він додав, що меморандум передбачає продовження пенсійної реформи, суть якої полягає про непризначення спецпенсій суддям, прокурорам і т. д.

При цьому Марченко відзначив, цей меморандум не є держзрадою.

За його словами, після отримання коштів від МВФ, Україна також отримає 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги від Євросоюзу та кредит 1 млрд доларів від Світового банку.

"Краще 5 млрд доларів на 18 місяців, ніж 8 млрд доларів - на 36", - сказав Марченко, коментуючи скорочення програми з МВФ і по термінах і по фінансуванню.

Разом з тим він підтвердив, що меморандум передбачає продовження реформи медицини, освіти та податкової.

Як повідомлялося, Україна розраховує, що МВФ на засіданні Ради 5 червня схвалить нову кредитну програму на 5 млрд доларів, а наступного дня буде виплачено перший транш. Перший транш в цьому році складе 1,9 мільярда доларів, другий - 1,6 млрд, третій відбудеться у 2021 році - 1,5 млрд.

Зазначимо, згідно з даними Державної казначейської служби, за період з січня по квітень 2020 року доходи держбюджету зменшено на 119,7 млрд грн, при цьому витрати збільшені на 82,4 млрд грн.

    Реклама на dsnews.ua