• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Марченко повідомив, що Мінфін "поставив на паузу" випуск євробондів

Реклама на dsnews.ua

У Міністерстві фінансів не дають прогнозів щодо дати поновлення розміщення єврооблігацій, від якого Україна відмовилася вчора, 2 липня, у зв'язку із заявою про відставку, поданою главою НБУ Яковом Смолієм

Про це в коментарі журналістам сказав міністр фінансів Сергій Марченко, передає "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

"Тепер ми на паузі", - сказав він, коментуючи ситуацію після скасування розміщення.

Міністр ще раз підтвердив, що випуск євробондів був скасований через заяви глави НБУ Якова Смолія про відставку "в самий непідходящий момент".

Марченко повідомив, що Мінфін 1 липня вже розмістив 12-річні євробонди на 1,75 млрд доларів і закрив книгу заявок з прибутковістю 7,3%.

"І тут через 40 хвилин - "бах" і непередбачена подія", - сказав він.

За його словами, в той момент ситуація для розміщення була дуже сприятливою.

Нагадаємо, Міністерство фінансів України вчора, 2 липня, відмовилося від розміщення єврооблігацій з погашенням в 2033 році.

Таке рішення було прийнято напередодні, 1 липня, у зв'язку з тим, що глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку із займаної посади за власним бажанням. Він також заявив про "систематичний політичний тиск на НБУ".

В правлінні НБУ підтримали Смолія, заявивши про неприпустимість політичного тиску. У свою чергу в Офісі президента спростували звинувачення в тиску на керівництво держрегулятора.

Питання відставки Якова Смолія буде розглядатися на засіданнях профільного комітету Верховної Ради і фракції монобілбшості "Слуги народу", заявив нардеп Данило Гетманцев.

    Реклама на dsnews.ua