• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Марченко повідомив, що Мінфін "поставив на паузу" випуск євробондів

Реклама на dsnews.ua
У міністерстві фінансів не дають прогнозів щодо дати поновлення розміщення єврооблігацій, від якого Україна відмовилася вчора, 2 липня, у зв'язку із заявою про відставку, поданою главою НБУ Яковом Смолієм

Про це в коментарі журналістам сказав міністр фінансів Сергій Марченко, передає "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

"Тепер ми на паузі", - сказав він, коментуючи ситуацію після скасування розміщення.

Міністр ще раз підтвердив, що випуск євробондів був скасований через заяви главѕ НБУ Якова Смолія про відставку "в самий не підходящий момент".

Марченко повідомив, що Мінфін 1 липня вже розмістив 12-річні євробонди на 1,75 млрд доларів і закрив книгу заявок з прибутковістю 7,3%.

"І тут через 40 хвилин - "бах" і непередбачена подія", - сказав він.

За його словами, в той момент ситуація для розміщення була дуже сприятливою.

Нагадаємо, міністерство фінансів України вчора, 2 липня, відмовилася від розміщення єврооблігацій з погашенням в 2033 році.

Таке рішення було прийнято напередодні 1 липня у зв'язку з тим, що глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку із займаної посади за власним бажанням. Він також заявив про "систематичне політичний тиск на НБУ".

В правлінні НБУ підтримали Смолія, заявивши неприпустимості політичного тиску. У свою чергу в Офісі президента спростували звинувачення в тиску на керівництво держрегулятора.

Питання відставки Якова Смолія буде розглядатися на засіданнях профільного комітету Верховної Ради і фракції монобольшинства "Слуга народу", заявив нардеп Данило Гетманцев.

    Реклама на dsnews.ua