• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Майже війна з COVID: у Зеленського впевнені, що в МВФ зрозуміють регулювання тарифів

Реклама на dsnews.ua

Тимчасове регулювання тарифів на комунальні послуги не має викликати нерозуміння у Міжнародного валютного фонду, оскільки українці не в змозі оплачувати нові ціни на газ

Про це заявив радник президента Олег Устенко, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

«Різке збільшення попиту на газ, яке відбулося протягом останніх кількох тижнів, зметнуло ціни на газ на всіх світових ринках. Цей ціновий шок українські газорозподільні компанії цілком і повністю перенесли на кінцевого споживача. Абсолютно очевидно, що населення країни, яка знаходиться практично в стані військових дій з COVID-19, не в змозі платити ці тарифи. Ось чому втручання держави є необхідним», — сказав він.

За словами Устенка, саме тому президент Володимир Зеленський сформував робочу групу з подолання цієї кризи.

Радник глави держави нагадав, що приблизно буде встановлена «цінова стеля» для тарифу на рівні, що не перевищує 7 тис. грн за 1 тис. куб. м.

«Як і будь-яке цінове регулювання — це регулювання буде тимчасовим і навряд чи вийде за тимчасову рамку поточного опалювального сезону. Подібний тимчасовий захід не повинен викликати нерозуміння з боку МВФ», — підкреслив Устенко.

У той же час він заявив, що паралельно має бути вирішено і ціла низка інших завдань, серед яких — забезпечення відкритої і прозорої конкуренції на ринку газу, а також недопущення монопольних змов з боку постачальників газу.

При цьому радник президента запевнив, що українське керівництво продовжує бути прихильником ринку і ринкових відносин, в тому числі і в питаннях, повʼязаних з газом.

Як повідомляла "ДС", з січня 2021 в Україні була підвищена ціна на газ для населення. Також підвищився тариф на доставку газу.

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль впевнений, що буде знайдено компроміс в питанні формування тарифів на газ з Міжнародним валютним фондом і ринок газу в Україні буде діяти.

    Реклама на dsnews.ua