• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

"Метінвест" за 10 років скоротив забруднюючі викиди на 37%

Група компаній "Метінвест" за останні 10 років інвестувала в екологію $3,5 млрд і скоротила викиди забруднюючих речовин в навколишнє середовище на 37%

Реклама на dsnews.ua

Про це розповів генеральний директор "Метінвесту" Юрій Риженков у виступі на Міжнародному форумі "Декарбонізація сталевій індустрії: виклик для України", передає "ДС".

"З 2011 року по сьогодні ми інвестували в екологію в тому чи іншому вигляді близько $3,5 млрд. При цьому 2,4 млрд — це наші операційні витрати з точки зору екологічних ініціатив. Але важливіше подивитися, що в останні роки ми значно збільшуємо частку інвестиційної складової в наших екологічних проєктах", — зазначив він.

Таким чином, близько $1 млрд за останнє десятиліття "Метінвест" вклав саме в екологічний CAPEX (капітальні витрати).

Найбільший завершений екологічний проєкт групи — установка нових очисних споруд на аглофабрике Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча.

"Це був історичний найбільший забруднювач не тільки Маріуполя, а й, напевно, всієї України. Ця аглофабрика залишається найбільшою в Європі. На сьогодні вона вже на 100% відповідає європейським вимогам щодо викидів забруднюючих речовин в навколишнє середовище", — констатував Юрій Риженков.

Серед ключових екологічних проєктів, гендиректор "Метінвесту" також виділив завершене будівництво нових очисних споруд на всіх доменних печах комбінату "Азовсталь". Крім того, зараз йде активна робота по очисним спорудам в конверторному цеху "Азовсталі", а в найближчих планах — і на ММК ім. Ілліча.

"Якщо подивитися з 2011 р. — на 51% були знижені викиди пилу в навколишнє середовище. На 37% в цілому зменшено викиди забруднюючих речовин і на 45% — викиди по воді", — навів статистику по підприємствах "Метінвесту" гендиректор групи.

Нагадаємо, що "Метінвест" планує в найближчі чотири роки вкласти ще майже $ 500 млн в суто екологічні проєкти.

    Реклама на dsnews.ua