• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Метінвест завершив найбільший екологічний проєкт в історії України

Група Метінвест завершила найбільший екологічний проєкт в історії незалежної України — реконструкцію газоочисних споруд аглофабрики ММК імені Ілліча вартістю понад $160 млн

Реконструкція газоочисних споруд аглофабрики ММК імені Ілліча
Реконструкція газоочисних споруд аглофабрики ММК імені Ілліча
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на сайті "Метінвесту".

"Масштабна екологічна модернізація агломераційної фабрики ММК імені Ілліча тривала більше семи років, і сьогодні проєкт завершений. Вартість реконструкції склала більше 160 млн доларів", — розповіли в пресслужбі.

До останнього часу на аглофабрику доводилося 80% всіх викидів підприємства і до 40% викидів пилу в Маріуполі. Сьогодні жодна труба аглофабрики не димить, а рівень викидів приведений до європейських стандартів.

Після поетапного введення в експлуатацію всіх нових фільтрів викиди пилу знизяться на 90%, викиди сірки — на 46%. В цілому ж, завдяки проєкту реконструкції очисних споруд аглофабрики, викиди пилу в Маріуполі скоротяться на третину.

Технічне рішення проєкту передбачає створення складної двоступеневої системи очищення газів:

Перший ступінь. Грубе очищення від пилу за допомогою сучасних циклонів Hurriclone. Вони вловлюють великі частки пилу, щоб повторно використовувати її у виробництві.

Другий ступінь. Доочищення газу від пилу і з'єднань сірки в потужних рукавних фільтрах, що дозволяють знизити викиди пилу більш ніж в десять разів.

Фахівці компанії "Метінвест-Інжиніринг" поетапно збудували комплекси двоступеневого очищення аглогазів від зон спікання і охолодження всіх 12 агломашин.

Сучасна система газоочищення на аглофабриці вже працює. Водночас в зоні охолодження аглокорпусу №1 тривають роботи з модернізації електрофільтрів "Спейк" і монтажу двох рукавних фільтрів, які завершаться в 2021 році. Це додаткові зобов'язання, які взяв на себе комбінат.

    Реклама на dsnews.ua