• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

МЗС України все-таки готує санкції проти режиму Лукашенка, але не каже, які

Реклама на dsnews.ua

Міністерство закордонних справ заявило, що Україна все-таки підготує санкції проти режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка

Про це йдеться у відповіді МЗС на запит Українських новин, передає "ДС".

"Ми приєдналися до заяв ЄС щодо застосування обмежувальних заходів проти окремих білоруських чиновників, які причетні до насильства і фальсифікацій виборів, у контексті забезпечення конвергенції політики України до політики ЄС відповідно до ст. 7 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС", — відповіло міністерство на питання про те, яким саме чином Україна взяла на себе зобов'язання привести свою політику у відповідність до рішення ЄС.

У той же час зовнішньополітичне відомство підкреслило, що конкретне рішення про застосування санкцій офіційно Україною не приймалося.

"Відповідно до закону України "Про санкції", рішення про застосування санкцій приймається Радою національної безпеки і оборони України і вводиться в дію відповідним указом президента України", — йдеться у відповіді.

МЗС зазначило, що наразі "триває процес виконання внутрішніх процедур, пов'язаних зі впровадженням індивідуальних санкцій щодо окремих білоруських чиновників зі списку санкцій ЄС".

Які саме санкції, на який термін і проти кого будуть введені, в тому числі чи стосуватимуться вони Олександра Лукашенка, оголошеного Центральною виборчою комісією Білорусі президентом, МЗС не уточнило.

Нагадаємо, раніше в ОПУ зізналися, що Україна поки не прийняла рішення про введення санкцій проти білоруських чиновників у зв'язку з фальсифікацією виборів президента Білорусі.

Як повідомляла "ДС", 31 серпня країни Балтії ввели санкції проти 30 білоруських чиновників, у тому числі самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Незабаром рішення про санкції ухвалили Євросоюз і США. Білорусь запровадила санкції у відповідь щодо Європейського Союзу.

    Реклама на dsnews.ua