• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Михайло Шелемба: За три роки ми збільшили чистий прибуток в 7,5 рази

Генеральний директор "Датагруп" про те, які рішення і сервіси допоможуть компанії розвиватися
Реклама на dsnews.ua

Михайло, ви очолили команду "Датагруп" три роки тому. Які зміни про-вийшли за цей час у компанії?

- Коли я очолив компанію, її виручка була менше прогнозної оцінки в 900 млн грн. Також у "Датагруп" була падаюча рентабельність за показником EBITDA - 22%. Плюс компанія була сильно закредитованной.

Тому в 2016 році "Датагруп" вибрала нову стратегію розвитку. Одним з її основних напрямків стала комплексна масштабна трансформація і цифровізація ключових процесів компанії з метою підвищення операційної ефективності бізнесу. У 2016 році компанія почала впроваджувати хмарні сервіси і перевела на них всіх своїх співробітників (близько 2000 осіб). Також в 2018 році в компанії запровадили електронний документообіг у системі M. E. Doc зі своїми бізнес-абонентами.

Важливим елементом реалізації стратегії було впровадження в компанії єдиного рішення на платформі bpm'online. Вся інформація про клієнта - процеси, аналітика і все, що тільки може знадобитися на будь-якому рівні взаємодії з клієнтом, - знаходиться на цій IT-платформі. Проектна команда автоматизувала процеси обслуговування абонентів в рамках роботи колл-центрів, сервісного і технічного обслуговування. В результаті ми отримали істотне поліпшення клієнтського сервісу, і це вже відчули наші клієнти.

Також в корпоративному сегменті ми змінили стратегію нашої продуктової пропозиції з урахуванням специфіки бізнесу наших клієнтів. Ми робимо великий акцент на потребах замовника при формуванні індивідуальної пропозиції, на високому рівні SLA, а також комбінуємо класичні телекомпослуги і VAS (value added services). Ці нововведення принесли нам в минулому році 22% від доходу в сегменті В2В від нових продуктів і сервісів.

У результаті порівняно з 2016 роком виручка компанії збільшилася на 50%, EBITDA - на 75%. Наша маржа EBITDA на сьогодні перевищує 34%. Чистий прибуток в 2018-м зросла у 7,5 рази порівняно з 2016 роком.

Які програми розвитку персоналу ви ініціювали і який їх результат?

Реклама на dsnews.ua

- У нас запущено кілька дуже важливих стратегічних програм по навчанню. По суті, ми кардинально змінили підхід до розвитку і навчання. Якщо у 2016 році на всю компанію було витрачено 42 тис. грн на навчання персоналу, то в 2018 році - вже понад 5 млн грн. Також створена й запущена масштабна програма "Кадровий резерв", суть якої в тому, щоб 20% активним працівникам показати можливість кар'єрного росту в компанії. Ми вже бачимо результати: 18 співробітників кадрового резерву протягом двох років отримали просування по горизонтальній або вертикальній кар'єрних сходах. При цьому 80% позицій, які відкривалися в компанії за посадами, на які взращивался резервіст, закривалися вже з внутрішнього кадрового резерву.

Також ми виділяємо наш золотий склад - тих, хто показав экстрарезультаты протягом року і розділяє наші корпоративні цінності. Раз в рік ми нагороджуємо їх. Для них також є преференції по тренінгам.

У нас оновлений портал дистанційного навчання DataLab. Це в середньому 700 унікальних користувачів в місяць, які навчаються і розвиваються, використовуючи контент порталу. Для цього на порталі є багато розвиваючих матеріалів. Звичайно, є також ряд обов'язкових курсів, наприклад з інформаційної безпеки, який всі повинні про-йти. DataLab оновили майже два рік тому, і зараз вже дві третини співробітників використовують онлайн-інструменти для свого навчання і розвитку.

Які ви ставите мети розвитку компанії на найближчі роки? Які нові напрямки бізнесу буде освоювати "Датагруп"?

- Нові напрямки допоможуть нам зберігати і свою унікальність для клієнта, і диференціюватися від конкурентів. Тому зараз ми фокусуємося на індивідуальних рішеннях, на кібербезпеки. Зараз у нас працює цілий департамент по хмарних продуктів, і ми робимо фокус на системі безпеки - створили свій ЅОС (Security Operation Center).

У грудні 2018 року "Датагруп" отримала сертифікат ISO 27001. Сертифікат підтверджує відповідність найвищим світовим стандартам в управлінні інформаційними активами з питань надання клієнтам хмарних сервісів, надання доступу до мережі інтернет та каналів зв'язку, надання послуг контакт-центру, розробки та підтримки програмного забезпечення. Вже сьогодні "Датагруп" пропонує сервіси для організації системи безпеки як зовнішньої, так і внутрішньої інфраструктури.

    Реклама на dsnews.ua