• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Милованов, який "обкакав" МВФ, заявив, що Україна очікує грошей фонду до літа

Україна розраховує, що зможе досягти домовленостей з Міжнародним валютним фондом щодо отримання нового траншу кредиту до початку літа

Міжнародний валютний фонд
Міжнародний валютний фонд
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив радник голови Офісу президента Тимофій Милованов в інтервʼю BBC News Україна, передає "ДС".

"Нам гроші потрібні для макроекономічної стабільності, і, особливо, до вересня. Тому я думаю, що в будь-якій ситуації ми досягнемо домовленостей десь до початку літа", — сказав Милованов.

Як пише видання, інформацію про те, що Україна розраховує отримати у червні транш у 700 млн доларів, підтвердив і співрозмовник в уряді. "Там хочуть отримати Staff-Level Agreement з фондом вже у травні", — йдеться у повідомленні.

Також Милованов додав, що частину своїх зобовʼязань, які є умовами надання нового траншу, Україна ще має виконати.

"Достатньо багато зобовʼязань є, наприклад, проблеми з Вищою радою правосуддя. Є проблеми з НАБУ. Частково вони викликані рішенням Конституційного суду… Щодо тих проєктів, щодо яких я працюю з документами, я бачу, що в МВФ позиція теж міняється. Наприклад, у вересні в них з одного питання була одна позиція, а зараз вона в тому самому напрямку стала набагато жорсткішою. А в якомусь стала легшою", — додав він.

У свою чергу, джерела видання в уряді заявляють, що нагальної потреби у новому транші від МВФ, на який Київ розраховував, але поки не отримає через "недостатній прогрес у втілення обіцяних Києвом реформ", наразі немає.

"Водночас він може знадобитися ближче до осені — саме на цей час припадає пік виплат за боргами", — пише видання.

За словами співрозмовника видання, гроші МВФ у червні є дуже важливими, щоб отримати макрофінансову допомогу ЄС у 600 млн євро на початку осені. Без співпраці з МВФ ЄС грошей також не надасть.

Також джерела видання говорять, що МВФ досі чекає на виконання Києвом пʼяти ключових умов, серед яких — реформування Вищої Ради правосуддя, зокрема створення незалежної комісії, яка обиратиме її склад.

"Перемовини точаться щодо того, чи матимуть західні експерти (3 з 6 членів комісії) право вето в разі, якщо голоси за ту чи іншу кандидатуру розділяться навпіл. Друге ключове питання — законодавче унормування діяльності НАБУ та процедура призначення голови бюро після рішення КС", — уточнює BBC News Україна.

Третьою вимогою є повернення до законодавства можливості тюремного увʼязнення як покарання за неправдиве декларування статків чиновників — для отримання грошей Верховна Рада має встигнути схвалити усі необхідні закони в цілому.

Також МВФ наполягає на поверненні до ринкових цін на газ для населення, як це передбачає ухвалений в Україні закон.

Крім того, за словами джерел видання, МВФ вимагає гарантій, що таких кроків з боку української влади більше не буде.

При цьому, пʼятою ключовою вимогою МВФ є макроекономічні показники бюджетів на 2022-2023 роки.

Нагадаємо, 13 лютого місія МВФ завершила роботу в Україні. Сторони не зуміли домовитися про перегляд програми stand by, за якою Україна мала отримати наступний транш. Після цього Тимофій Милованов образливо висловився на адресу місії МВФ, заявивши, що "МВФ обкакався, а не Україна".

Як писала "ДС", згодом МВФ назвав продуктивними дискусії з Україною, але констатував наявність низки невирішених питань і чекає пропозицій від української сторони для продовження переговорів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua