• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Мільярди — в бюджет, тисячі дронів — ЗСУ. Як АТБ зміцнює оборону та підтримує суспільство

Компанія АТБ сьогодні не лише безперебійно забезпечує мільйони громадян свіжими продуктами, а й утримує звання найбільшого галузевого платника податків

Супермаркет АТБ
Торік зведений бюджет отримав від групи компаній АТБ 25,06 млрд грн
Реклама на dsnews.ua

Попри надскладні умови та безпрецедентні виклики воєнного часу, торік компанія сплатила до бюджетів всіх рівнів податків та зборів на загальну суму 25,06 млрд грн. І цей показник на 4,62 млрд грн перевищив фінансові результати попереднього аналогічного періоду та став вагомим внеском в обороноспроможність нашої країни. Завдяки зусиллям патріотичного та стійкого бізнесу є підстави вважати, що галузь роздрібної торгівлі вже незабаром вийде на показники довоєнного періоду. Це важливо насамперед тому, що спільний внесок саме представників ритейлу у ВВП країни становить близько 15%. А мережа АТБ є провідним ритейлером за товарообігом, кількістю дискаунтерів та чисельністю працівників.

Нагадаємо, за результатами 2022 р. група компаній АТБ до бюджетів всіх рівнів сплатила 20,44 млрд грн, що становило майже половину від загальних обсягів платежів усього вітчизняного ритейлу. Незважаючи на втрати активів, персоналу, руйнування розподільчих центрів, окупацію магазинів та логістичні негаразди, сума сплачених АТБ податків протягом першого року війни майже на мільярд гривень перевищила показники попереднього, 2021 р. (19,45 млрд грн). А ще роком раніше, у коронакризовому 2020-му група компаній АТБ передала до бюджетів всіх рівнів 15,8 млрд грн.

Як бачимо, щорічне зростання платежів до бюджету у більшості випадків становить 15-25%.

Згідно з офіційним релізом компанії, у 2023 р. до держбюджету АТБ перерахувала 16,49 млрд грн, до місцевих бюджетів — 6,02 млрд грн, до цільових фондів — 2,55 млрд грн.

"Рік став для усіх нас виснажливим марафоном. Випробовуванням межі міцності та віри. Та, попри все, разом ми подолали ще одну тривалу дистанцію і багато всього змогли.

Цей черговий воєнний рік був для нас винятковим. У цьому році ми відзначили свій тридцятирічний ювілей, відкривши цим нову сторінку в книзі історії становлення. За цей проміжок часу ми стали по-справжньому народним брендом, об'єднувальним фактором для кожного українця як в середині країни, так й за її межами!", — коротко підбив підсумки минулого року на власній сторінці у Facebook Борис Марков, генеральний директор та голова Ради директорів корпорації АТБ.

Та, мабуть, найбільш наочним доказом стійкості та незламності українського бізнесу є показники. Зведений бюджет, який включає державну і місцеву скарбниці, протягом непростого року отримав від групи компаній АТБ 20,04 млрд грн.

Реклама на dsnews.ua

Саме лишень флагманське підприємство корпорації — ТОВ "АТБ-Маркет" у 2023-му сплатило 19,45 млрд грн податків та зборів (+3,82 млрд грн, порівняно з 2022-м). Якщо детальніше, то за рік державний бюджет, а фактично економічна система країни, отримала від найбільшої торговельної мережі країни солідний внесок у 12,41 млрд грн. До місцевих бюджетів вона сплатила 5,12 млрд грн податків та зборів, а до цільових фондів направила 1,92 млрд грн.

Крім системного наповнення бюджетів всіх рівнів, АТБ у найскладніший час стала міцною точною опори як для суспільства, так і для тих, хто зі зброєю в руках боронить нашу землю. Понад 4,5 тис. працівників компанії змінили зручну уніформу на військове спорядження, добровільно долучилися до лав Збройних сил України, Територіальної оборони та Національної гвардії. А їхні колеги, перейшовши з перших днів великої війни на особливий режим роботи, забезпечують міцний тил. Супермаркети АТБ одними з перших відновили роботу на деокупованих територіях Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської та Херсонської областей. Мешканцям найбільш постраждалих населених пунктів компанія доставила тисячі безкоштовних "пакетів незламності", до яких увійшли свіжі продукти та якісні товари першої необхідності.

Супермаркет АТБ
Супермаркет АТБ

У свою чергу українські воїни отримують від компанії не тільки сотні тонн гарантовано якісного провіанту, а й найбільш потрібну для перемоги техніку. Станом на сьогодні АТБ передала на потреби відповідних підрозділів ЗСУ понад тисячу автомобілів спеціального призначення (багатофункціональні пікапи, вантажівки підвищеної прохідності, всюдиходи 6x6 та 8x8, штабні автомобілі, оперативно-піротехнічні машини, карети "швидкої", фургони газодимозахисної служби, пожежні, автоцистерни тощо). Українську армію дронів зусиллями компанії поповнили тисячі сучасних безпілотників Mavic3 Pro, які добре показали себе в найскладніших бойових умовах.

Загальна сума допомоги від АТБ Збройним силам України, волонтерським організаціям, добровольчім формуванням, військово-цивільним адміністраціям, мешканцям деокупованих територій і не тільки вже перевищила 1,5 млрд грн і продовжує зростати. 

    Реклама на dsnews.ua