• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

В Україні можна будет законно платити криптовалютою, - Мінціфри

Україна готується узаконити криптовалюту — відповідний законопроєкт вже готується у Верховній Раді до другого читання

Реклама на dsnews.ua

Про це розповів в інтерв'ю "Мінфіну" заступник міністра цифровий трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков, інформує "ДС".

Як повідомив заступник міністра, в законопроєкті Мінціфри чітко прописано, що криптовалюта не є засобом платежу, проте допустимі операції еквайрингу.

"Сьогодні законодавство в Україні так само не дозволяє розраховуватися доларами, але доларової карткою можна спокійно оплачувати покупки. При оплаті відбувається миттєва конвертація валют. Законопроєкт "Про віртуальні активи" передбачає, що компанії зможуть надавати послуги для таких конвертацій. Тому в Україні цілком легально можна буде розраховуватися криптовалютою, але через посередника", — заявив Борняков.

При цьому він вважає, що зі збільшенням кількості людей, які розраховуються криптовалютою, збільшенням обсягу операцій, буде знижуватися вартість транзакцій.

"Звичайно, якась комісія буде залишатися, але, швидше за все, вона буде менше, ніж зараз при розрахунку банківськими картами. Я очікую, що комісії складуть менше, ніж 1%", — припустив заступник міністра.

Нагадаємо, в березні платіжна компанія Visa розкрила план по використанню стейблкойна (криптовалюта, курс якої прив'язаний до долара, євро або золоту) USD Coin (USDC) на блокчейне Ethereum для здійснення платежів в своїй мережі. Таким чином, Visa стала першою великою платіжної мережею, яка скористалася стейблкойном в якості валюти для розрахунків.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua