• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Україна захистить за допомогою ЄС бренди гуцульська бриндзя і мелітопольська черешня

Реклама на dsnews.ua

Україна заявила про намір отримати в Європейському союзі правову охорону для трьох нових географічних зазначень України, зареєстрованих відповідно до європейських стандартів

Відповідне рішення України було оголошено під час чергового засідання підкомітету Україна — ЄС з питань географічних зазначень, повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України.

Як повідомляється, Україна має намір зареєструвати в ЄС географічні бренди гуцульська овеча бриндзя, гуцульська коров'яча бриндзя і мелітопольська черешня.

"Для українських виробників правова охорона в ЄС — це можливість виходу на європейський ринок продукції з доданою вартістю, що підвищує рентабельність українських товарів і їх репутацію, стимулює увагу до регіонів їх походження і позитивно впливає на розвиток туризму", — заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Олександр Романишин

Також повідомляється, що в планах України на наступний рік — нові географічні зазначення для меду, горіхів і українських вин.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 9 жовтня 2019 року підписав закон про вдосконалення правового захисту географічних назв, прийнятий Верховною Радою ще 20 вересня (законопроєкт №1065).

"Впровадження цього закону сприятиме адаптації актів національного законодавства до права Європейського Союзу, а також виконання зобов'язань, взятих Україною відповідно до Угоди про асоціацію з Європейським Союзом", — повідомила пресслужба президента.

    Реклама на dsnews.ua