• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Міненерго приготувалося купувати вугілля за кордоном, але не в Росії

Україна буде імпортувати вугілля з-за кордону, якщо не зможе нарощувати запаси за рахунок власного видобутку

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко, повідомляє "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Ми бачимо ті запаси, які є. Бачимо, як треба наростити. Максимально — за рахунок власного видобутку. Все, що не зможемо дотягнути власним видобутком, будемо імпортувати", — сказав Галущенко.

За його словами, обсяги імпорту будуть залежати від балансу власного видобутку вугілля. Країни, з яких можливий імпорт — Польща, Південна Африка, Казахстан.

Міністр зазначив, що пріоритетним є накопичення запасів вугілля на складах теплоелектростанцій за рахунок власних ресурсів.

Крім того, Галущенко повідомив, що зараз проговорюються обсяги нового графіка накопичення вугілля.

За даними НЕК "Укренерго", за останні 10 днів поставки вугілля на ТЕС становили 51,2 тис. Тонн, тоді як витрата — 65,4 тис. Тонн

Станом на 26 липня на складах ТЕС знаходиться 954 тис. Тонн, що на 25,6% менше, ніж на 1 липня (1283 тис. Тонн). Крім того, відповідно до графіка накопичення палива, затвердженого Міненерго, на складах ТЕС знаходиться на 21% менше, ніж повинно бути на 26 липня.

Запасів вугілля на ТЕЦ (теплоелектроцентралі) станом на 26 липня накопичено 183 тис. Тонн, що на 26,2% більше, ніж на 1 липня цього року (145 тис. Тонн).

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що для стабільного проходження опалювального сезону 2021/2022 років Україні необхідно не менше 2 млн тонн вугілля.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua