• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Мінінфраструктури анонсувало велике перезавантаження Укртрансбезпеки

Розширення штату інспекторів, цифровізація сервісів, світовий досвід і підтримка міжнародних партнерів – таким буде шлях виведення з кризи Державної служби безпеки на транспорті

Реклама на dsnews.ua

Подробиці розповіли в Міністерстві інфраструктури.

"Робота Укртрансбезпеки в останні роки — свідчення того, як доволі швидко через кадровий голод, брак фінансування та політичної волі може знищуватися зсередини одна із ключових державних інституцій у сфері перевезень", — заявив заступник міністра Мустафа Найєм.

За його словами, негатив накопичувався роками, і виправити ситуацію можна лише системними діями. Тому, спираючись на міжнародний досвід, почнуть з кадрового перезавантаження.

Наразі 176 інспекторів Укртрансбезпеки відповідають за 5 000 одиниць міського електротранспорту, 75 500 одиниць пасажирського і 72 500 вантажного транспорту, 211 пунктів габаритно-вагового контролю, 45 000 ліцензіатів на перевезення (пасажири, небезпечний вантаж).

"Тому ми розширюємо штат на основі відкритого та прозорого конкурсу… Докладаємо всіх зусиль, щоб сформувати для нових інспекторів максимально комфортні умови. Зокрема, і в питанні заробітної плати, яка буде не нижче 15 тис. грн. Нові інспектори з’являться на українських дорогах вже влітку 2022 року", — запевнив Найєм.

Також продовжиться цифровізація сервісів Укртрансбезпеки. Влітку був запушений кабінет перевізника ШЛЯХ з системою замовлення та обліку дозволів на міжнародні вантажні перевезення. До кінця року планують також розробити і запустити системи онлайн-розподілу ЄКМТ і контролю за рухом та виконанням постанов (E-Decision), вдосконалити Систему та центр обробки даних ГВК (Weigh Control System), створити Державний реєстр сертифікатів відповідності транспортних засобів.

"Усі ці системи та інструменти будуть розроблені за рахунок виділених зі спеціального фонду державного бюджету коштів, отриманих від Європейського Союзу", — уточнили в Міністерстві інфраструктури.

Як повідомлялось, за програмою президента Володимира Зеленського "Велике будівництво" почали відновлювати прикордонну інфраструктуру для підвищення транзитного і туристичного потенціалу України. Протягом 2021-2022 років відремонтують 600 км прикордонних доріг і відкриють нові пункти пропуску.

    Реклама на dsnews.ua