• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Мінінфраструктури планує передати в концесію торговельний порт "Херсон" до кінця року

Міністерство інфраструктури України планує завершити процес передання концесіонеру майнового комплексу морського торговельного порту "Херсон" до кінця поточного року

Концесія морського порту "Херсон" — пілотний проєкт
Концесія морського порту "Херсон" — пілотний проєкт / УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков, передає "ДС".

За словами Васькова, незважаючи на зміну складу співзасновників юридичної особи-концесіонера (вибув один із трьох партнерів), фінальне підписання актів, прийому-передачі, як і планувалося, відбудеться до кінця грудня.

"Концесія морського порту "Херсон" — пілотний проєкт. У перехідний період проявилася недосконалість концесійного законодавства. Наразі, щоб концесія відбулася, проблемні моменти вирішуються спільно з іншими органами влади шляхом прийняття підзаконних актів. Також були певні затримки з оформленням землі, але це належить до компетенції місцевих громад", — сказав він.

Посадовець додав, що паралельно Мінінфраструктури готує пропозиції щодо оптимізації концесійного законодавства. Це дасть змогу уникнути аналогічних ситуацій із тривалим процесом передання об'єктів концесіонерам у майбутньому.

"Минулого тижня ми отримали рішення уряду, яке вирішить проблему переоформлення дозволів на видобуток піску, а це — ключове питання для Херсонського порту. За ще одним проєктом — концесії порту "Ольвія" — підписання фінальних документів відбудеться 1-2 грудня", — зазначив Юрій Васьков.

Як писала "ДС", Господарський суд Одеси задовольнив позов Чорноморської окружної прокуратури про розірвання договору оренди другого терміналу морського торгового порту "Чорноморськ".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua