• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Орендований термінал порту "Чорноморськ" повернули під контроль держави

Господарський суд Одеси задовольнив позов Чорноморської окружної прокуратури про розірвання договору оренди другого терміналу Морського торгового порту "Чорноморськ" в Одеській області

uspa.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили в прокуратурі, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Так, в оренду було здано будівлі, складські майданчики, кранові колії, автомобільні дороги та інші обʼєкти нерухомості причалів другого терміналу порту "Чорноморськ" загальною площею понад 113 000 кв.м.

«Підприємство, до якого пред’явлено позов, є найбільшим боржником з орендної плати у регіоні та входить у трійку найбільших боржників по всій Україні. Зокрема, незважаючи на взяті на себе зобов’язання по своєчасній сплаті орендної плати протягом 49 років, інвестиційною компанією допущено заборгованість з орендної плати до Державного бюджету на суму понад 20 млн гривень», — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що прокуратурі вдалося довести в суді, що підприємство, яке орендувало термінал, не виконало низку зобовʼязань перед Мінінфраструктури України. Зокрема мова йде про залучення інвестицій в розмірі $250 млн і створення перевантажувального комплексу з вантажопереробкою на рівні 1,5 млн тонн в перший рік з подальшим зростанням на 8 млн тонн на рік.

«Господарський суд погодився з доводами прокуратури щодо неефективного використання державного майна даним підприємством та прийняв рішення про розірвання договору оренди і повернення майна у державну власність», — заявили в прокуратурі.

Майно вже повернули державі. Хто саме орендував термінал порту, в прокуратурі не повідомили.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua