• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Мінінфраструктури пропонує обкласти таксистів новими податками

Реклама на dsnews.ua

Міністерство інфраструктури України підготувало законопроєкт для водіїв таксі, який регламентує їхню роботу і передбачає нове оподаткування

Проєкт опубліковано на офіційному сайті відомства, інформує "ДС".

За оцінками експертів міністерства, обсяг ринку внутрішніх перевезень таксі становить близько 40 млрд грн на рік (у тому числі ринок інформаційних послуг з організації перевезень — близько 4 млрд грн).

Кількість осіб, які задіяні у перевезеннях становить близько 220 тис., 98% з яких є неофіційно зайнятими фізичними особами, що не зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності.

В законопроєкті "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання діяльності з надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі та легковими автомобілями на замовлення" йдеться про те, що потрібно забезпечити надходження податків і зборів від ведення діяльності з надання послуг з внутрішніх перевезень на таксі та легковими автомобілями на замовлення в бюджети різних рівнів за отримання патенту. Такі надходження оцінюються у 800 млн грн на рік.

Якщо обіцяні МІУ надходження до бюджетів розділити на підраховану експертами міністерства кількість таксистів (220 тис.), то вийде, що кожен таксист буде змушений платити державі близько 3600 гривень щороку. Також у разі відсутності ліцензії для перевезення пасажирів буде накладатися штраф у розмірі 3400 грн, зазначає ТСН.

Зазначається, що зауваження та пропозиції щодо цього законопроєкту приймаються протягом місяця.

Чи вплинуть зміни в законодавстві на вартість послуг служб таксі, в Мінінфраструктури не повідомили.

    Реклама на dsnews.ua