• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Мінінфраструктури скасувало плату з перевізників за перетин кордону

Мінінфраструктури України скасувало платне бронювання дозволів на перетин перевізниками державного кордону. Завдяки цьому перевізники за два останні місяці зекономили уже 7,308 млн гривень

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє у Facebook заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм. 

"За бронювання кожного (!) такого дозволу з перевізника стягували 50 грн. Нібито невелика сума, але з урахуванням майже мільйона перетинів кордону з ринку було стягнуто більше 60 (!) млн грн. Коли ми прийшли у Міністерство інфраструктури України, на питання перевізникам "Що вас не влаштовує?", першою відповіддю було: платне бронювання", — пише Мустафа Найєм. 

За що саме стягують ті 50 грн, за його словами, пояснити не міг ніхто — ні працівники міністерства, ні вже звільнене керівництво Укртрансбезпеки. 

Реакція на рішення нового керівництва МІУ впровадити нову систему автоматизованої видачі дозволів та скасувати цю плату була, за словами Найєма, скептичною. 

"Нам казали, що це аматорство і ми некомпетентні. Що не можна вестись на забаганки перевізників. Що система не запрацює. І взагалі "тепер все розвалиться"", — зазначає заступник міністра. 

Водночас за два місяці після скасування плати та запуску системи "Шлях" 5 371 перевізників встигли скористатись послугою, 27 345 транспортних засобів отримали дозволи, видано 113 000 замовлень, а перевізники зекономили 7,308 млн гривень. 

"Це вже реальність. І це саме та система "Шлях", яка мала б провалитись, розвалитись і взагалі була неправильною", — зазначає Мустафа Найєм. 

Система "Шлях" є складовою масштабного перезавантаження Укртрансбезпеки, яку реформують в тому числі для збереження доріг програми президента Володимира Зеленського "Велике будівництво". Цьогоріч за президентською програмою оновлюється та будується 4500 км державних та 2000 км місцевих трас.

    Реклама на dsnews.ua