• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Міністерка озвучила умови отримання середнім українцем пенсій по 7 тис. грн

Перехід української пенсійної системи до накопичувальної системи дозволить громадянам країни в середньому отримувати пенсію в розмірі семи тисяч гривень на місяць

Марина Лазебна
Марина Лазебна / Слово і діло
Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла міністр соцполітики Марина Лазебна в інтервʼю РБК-Україна, передає "ДС".

Вона повідомила, що приклад такої моделі був представлений президенту. Для цього необхідно навести лад у солідарній системі.

"При сьогоднішніх зарплатах, при мінімальній дохідності, людина змогла б отримувати з двох джерел — солідарного та накопичувального рівнів — 7 тисяч гривень. Це середня виплата", — заявила Лазебна.

Міністр зазначила, що якщо людина за 35 років буде відкладати по 600 гривень, то це дозволило б їй отримувати виплати протягом 15 років в середньому по 3200 гривень. До цієї суми також додається пенсія із солідарної системи — 3500 грн.

"Це, звичайно, в цінах на сьогодні. Ми взяли для розрахунків річну прибутковість в 3% вище інфляції (0,25% на місяць) — це реальний рівень", — вважає Лазебная.

Нагадаємо, раніше премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, що коли в Україні в повній мірі запрацює накопичувальна пенсійна система, українські пенсіонери зможуть отримувати "дійсно гідні" виплати.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua