• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

Міністр фінансів розповів, як покриють дефіцит валюти в 2021 році: позичать на Заході

Реклама на dsnews.ua

Курс гривні в 2021 році утримається на рівні 29,1 грн за долар, а дефіцит валютних надходжень компенсують за рахунок запозичень у Міжнародного валютного фонду та інших міжнародних партнерів України

Таку заяву зробив міністр фінансів Сергій Марченко в інтервʼю "Радіо Свобода", інформує "ДС".

"У зв’язку з локдауном у нас баланс імпорту-експорту вирівнюється у цьому році. В наступному він знову ж таки зміниться на користь імпорту. Але ми бачимо можливість перекрити за рахунок інших джерел валютну недостачу", — сказав Марченко.

"Ми вважаємо, що одним з джерел покриття дефіциту бюджету у нас є зовнішні запозичення. Це співпраця з МВФ, з нашими міжнародними партнерами. Це обов’язкова умова для наступного року. Тобто ми не розглядаємо інших варіантів. Самостійно ми поки що не готові фінансувати дефіцит бюджету. Тому це буде притік валюти, який дозволить нам профінансувати дефіцит", — додав міністр фінансів.

В цілому Марченко підкреслив, що не бачить особливих ризиків в частині валютно-курсової політики та валютно-курсової стабільності.

"Тобто я вважаю, що динаміка буде, волатильність буде незначною і буде коливатися в нинішніх кордонах", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що не бачить загроз для співпраці з МВФ, оскільки Україна виконується всі умови, які перед нею ставляться

    Реклама на dsnews.ua