• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Мінрегіон і Олексій Чернишов придумали нову схему тиску на забудовників, — ЗМІ

Новий законопроєкт про підвищення штрафів за незаконну будівельну діяльність, порушення проєктувальників, архітекторів та інших учасників процесу може стати основою для нових корупційних схем в структурі Мінрегіону. Про це пише видання Дело

Реклама на dsnews.ua

Відповідний законопроєкт недавно зареєстрували дружні Мінрегіону депутати, в тому числі племінник Іллі Павлюка, якого ЗМІ звинувачували в контрабанді, Максим Павлюк.

"Підвищення дозволить контролюючій вертикалі збільшити розмір хабарів за покриття інспекторами таких порушень. Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов відповідає в уряді за реформу будівельної галузі. Формально вона передбачає цілий комплекс заходів з дерегуляції, цифровізації, спрощення процедур спілкування забудовників з місцевою владою та контролюючими органами. Однак поки що особливих успіхів в перерахованих вище справах не помічено", — йдеться в матеріалі.

Видання стверджує, що Чернишов нібито блокував проведення містобудівної реформи, зокрема, взявши під контроль роботу тимчасової слідчої комісії ВР з питань розслідування зловживань в Госархбудінспекціі. Блокування, на думку авторів, дозволила багатьом союзникам Чернишова з-поміж великих забудовників реалізувати ряд сумнівних з точки зору законності проєктів. Зокрема, наводиться приклад проєкту по забудові 13 га берегової лінії Дніпра на Подолі. Крім того, реформування галузі всіляко стримують і постійні кадрові перестановки, за якими можуть стояти, тіньові учасники ринку, до яких автори видання зараховують оточення Олексія Кудрявцева, братів Горових і т. д.

"Продовженням" псевдореформи "повинні стати зміни до Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення, якими посилюється відповідальність для порушників будівельного законодавства… Згідно із законопроєктом, деякі штрафні санкції планується підвищити в 8-10 разів", — йдеться в матеріалі.

"Звичайно ж, для великих будівельних компаній ці штрафи нічого не значать. Однак для дрібних і середніх забудовників, судячи з усього, зʼявиться можливість для інспекторів на місцях шантажувати їх більш високими розмірами хабарів. Всі справи про адміністративні правопорушення в цій сфері пропонується передати в підконтрольну Мінрегіону і ключовим забудовникам Містобудівну палату (сьогодні це компетенція органів держархбудконтролю — в залежності від категорії складності це може бути або місцева, або державна інспекція). Фактично це можливість централізувати "рішення проблем" забудовників в одному місці", — відзначають автори.

Також, в законопроєкті зʼявляється окрема стаття, яка регулює тимчасовий арешт недобудови у звʼязку з порушеннями.

"Порядок такого арешту визначатиме Кабмін — це великий корупціогенний фактор, оскільки документ можна буде міняти хоч на кожному засіданні, при цьому його підготовка не буде прозорою для сумлінних учасників ринку. Більш того, сам такий арешт — це фактично новий інструмент тиску на забудовників, оскільки його причиною може бути по факту яке завгодно дрібне порушення. Накладати його будуть на термін розгляду справи про адмінправопорушення в Містобудівній палаті. А скасувати його можна буде тільки через суд. Все виглядає так, що у Мінрегіону зʼявиться додаткова можливість "кошмарити" будівельний бізнес", — йдеться в матеріалі.

Автори статті також вважають, що подібного роду ініціативи, "підтверджують чутки про міцні звʼязки" Чернишова не тільки з Ігорем Коломойським і Тимуром Міндічем, але і з "кримінальним світом", до якого видання зарахувало львівського підприємця Володимира Дідуха.

    Реклама на dsnews.ua