• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Мін'юст намагається всупереч закону забрати в Укрзалізниці 70 млн гривень, – політолог

Міністерство юстиції України вимагає від Укрзалізниці сплатити 70 млн гривень за роботу ДП "Донецька залізниця" на тимчасово непідконтрольних територіях Донбасу. Стягнення цих коштів протирічить законодавству і викликає питання: на чиєму боці Мінʼюст?

Реклама на dsnews.ua

Про це у Facebook пише політолог Олексій Голобуцький.

"Склалася доволі неприємна ситуація, в яку не по своїй волі потрапила Укрзалізниця. У лютому цього року Північний апеляційний господарський суд задовольнив позов "Донбасенерго", вирішивши стягнути з Укрзалізниці 70,3 млн грн. У вересні надійшла платіжна вимога від "Укргазбанку" — списати ці гроші з рахунків УЗ. Плюс 10% виконавчого збору", — розповідає він.

Ця сума є боргом ДП "Донецька залізниця" за укладені у 2015 році договори на постачання електроенергії. На той час підприємство працювало на непідконтрольній території, отримуючи електроенергію зі Старобешівської ТЕС, не сплачуючи грошей.

У червні 2020 року Велика Палата Верховного Суду визнала Укрзалізницю правонаступницею всіх прав і обов’язків підприємств залізничного транспорту, на базі яких вона утворена. На підставі цього рішення намагаються списати борги з УЗ.

"І тут виходить дивовижна колізія. Бо знаєте, що рішення ВСУ означає по факту? Що Укрзалізниця зобов’язана погасити усі борги ДП "Донецька залізниця". А там, на хвилиночку, сума така нівроку – загалом більше 6,5 млрд грн. Серед них (сюрприз!) – 3,5 млрд грн "Сбєрбанку" і 1,2 млрд "ВТБ Банку", — коментує Голобуцький.

Він нагадує, що згідно з законом "Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування" діє мораторій на зобовʼязання підприємств залізничного транспорту, майно яких розміщене на території АТО.

"Незважаючи на запроваджений мораторій, Департамент державної виконавчої служби, яка є структурою Мінʼюсту, продовжує здійснювати стягнення боргів з УЗ. То на чиїй стороні Мінʼюст? Щиро хочеться вірити, що його (без)діяльність у цій справі є помилкою, недоглядом, прикрою випадковістю… і Мінʼюсту ще не пізно все виправити, зайнявши законну і головне державницьку позицію", — зазначив політолог.

    Реклама на dsnews.ua