• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Місія МВФ і Україна попередньо домовилися про транш у $700 млн

Місія Міжнародного валютного фонду і влада України досягли угоди на рівні персоналу по першому перегляду програми stand by

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні МВФ, передає "ДС".

"Місія МВФ і влада України досягли угоди на рівні персоналу про заходи на підтримку реформ, що здійснюються країною в контексті угоди за форматом стенд-бай. Це відкриває шлях до винесення на Раду виконавчих директорів МВФ результатів першого перегляду програми стенд-бай і прохання про продовження термінів програми", — йдеться в ньому.

Завершення першого перегляду дозволить говорити про транш обсягом в 500 млн СДР (спеціальних прав запозичень), що становить еквівалент близько 700 млн доларів.

Місія Міжнародного валютного фонду на чолі з Іванною Владков-Голлар проводила дистанційне обговорення програми стенд-бай із представниками влади України в період із 21 вересня по 18 жовтня.

По завершенню дискусій Владков-Голлар зробила наступну заяву: "Фахівці Міжнародного Валютного Фонду (МВФ) і влади України досягли угоди на рівні місії за оновленим переліком заходів економічної, фінансової та структурної політики. Ці заходи допоможуть як відповісти на кризові виклики, які викликала пандемія в економіці і галузі охорони здоров'я, так і забезпечити макроекономічну і фінансову стабільність, зменшити вразливість і посунути основні перешкоди на шляху приватних інвестицій".

У міру того, як відновлення набирає сили, програма фокусується на поверненні податково-бюджетної політики до основ середньострокової боргової стійкості з одночасним захистом соціально вразливих домогосподарств, посиленням податкового адміністрування і зменшенням фіскальних ризиків від квазі-фіскальних операцій, включаючи походження з енергосектору; забезпеченні незалежності центрального банку (НБУ) і пріоритетний напрям грошово-кредитної політики на повернення інфляції до її цільових показників; поліпшенні фінансового самопочуття банків, включаючи через доброякісне управління, з метою відновлення повноцінної банківського кредитування приватного сектора; боротьбу з корупцією та просуванні вперед реформи судочинства; зменшенні ролі держави і привілейованих груп в економіці з метою поліпшення бізнес-середовища, посилення корпоративного управління, залучення інвестицій та оптимізації економічного потенціалу.

Як угода, так і прохання влади України про продовження програми до кінця червня 2022 підлягають затвердженню керівництвом Фонду та Радою виконавчих директорів МВФ.

Нагадаємо, МВФ вважає, що зростання світової економіки сповільниться через поширення штаму коронавірусу "Дельта", який є однією з найбільш агресивних мутацій інфекції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua