• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Зростання світової економіки сповільниться: у МВФ назвали причину

Зростання світової економіки сповільниться через поширення штаму коронавірусу "Дельта", який є однією з найбільш агресивних мутацій інфекції

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила головний економіст Міжнародного валютного фонду Гіта Гопінат, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Відновлення глобальної економіки триває, однак його динаміка послабилася через пандемію", — зазначила Гопінат.

Відзначається, що нові хвилі захворювання призвели до більш тривалих, ніж очікувалося, збоїв в критично важливих ланках постачання. Це, в свою чергу, сприяло зростанню рівня інфляції в багатьох країнах.

Зокрема, в новому прогнозі МВФ дещо зменшив показник глобального економічного зростання до 5,9% у 2021 році — в порівнянні з проміжним липневим оглядом, де він досягав 6%. У той же час очікування фахівців Фонду в 2022 році залишилися незмінними — на рівні 4,9%.

Незважаючи на те, що зниження темпів зростання в 2021 році прогнозується лише на 0,1%, за цим ховається значне зниження рейтингу для окремих країн, підкреслили у Фонді. Так, більш серйозні наслідки очікуються для країн з низьким рівнем доходу і економікою, що розвивається. Крім того, ускладнені перспективи на найближчий період для групи країн з розвиненою економікою — частково через перебої в поставках.

При цьому як негативні чинники відзначаються нерівномірне відновлення ринку праці в різних країнах, істотні розбіжності в перспективах для економік світу, а також збереження значних диспропорцій в доступі до вакцин.

Як повідомляла "ДС", МВФ знизив прогноз зростання економіки України в 2021 році з 4% до 3,5%.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua