• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Місія МВФ планує новий візит в Україну

Реклама на dsnews.ua
У липні-серпні місія МВФ готується приїхати в Україну, щоб оцінити виконання меморандуму і прийняти рішення про новий кредитний транш

Про це з посиланням на заяву міністра фінансів Сергій Марченко на одному з телеканалів повідомляє видання Інтерфакс-Україна, передає "ДС".

"Ми сподіваємося, що ми визначимо час приїзду місії найближчим часом. Це може бути липень-серпень", - сказав Марченко.

Як раніше повідомляли в Кабміні, Україна вже отримала кредитний транш у розмірі $2,1 млрд, а до кінця року може отримати $1,5 млрд. Імовірно активна фаза переговорів відбудеться в серпні, а нову кредитну порцію в розмірі $700 млн можуть перевести вже у вересні 2020-го.

Зазначимо, відсоток по кредиту від МВФ становить 2,5%. Гроші видаватимуть протягом 18 місяців, а повернути їх потрібно за п'ять років.

Новий меморандум з МВФ був підписаний президентом України, прем'єр-міністром, міністром фінансів і главою НБУ в рамках запиту нової 18-місячної програми фінансування stand-by на SDR3,6 млрд ($5 млрд).

Згідно з опублікованими матеріалами, після виділення першого траншу до SDR1,5 млрд ($2,1 млрд) намічено чотири перегляду програми - за підсумками червня, вересня і грудня цього року, а також червня 2021 року із завершенням цих переглядів відповідно 1 вересня та 1 грудня цього року і 15 травня та 15 жовтня - наступного.

Передбачається, що за підсумками двох переглядів в цьому році Україна зможе отримати ще по SDR500 млн, а за підсумками двох переглядів в наступному році - сумарно ще SDR1,1 млрд ($1,5 млрд).

    Реклама на dsnews.ua