• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Монополіст на українському ринку оптових закупівель сигарет приховує від податків по 20 млрд грн на рік, — розслідування

Реклама на dsnews.ua

Компанія Тедіс Україна, що належить українському олігархові Борису Кауфману, ухиляється від податків за допомогою іпотечного кредитування

Про це йдеться в розслідуванні, оприлюдненому журналістами «Обозреватель», передає "ДС".

Відповідно до опублікованого матеріалу, компанія Тедіс Україна є монополістом на ринку оптових закупівель сигарет і реалізує продукцію чотирьох найбільших виробників сигарет в Україні — British American Tobacco, Philip Morris International, Japan Tobacco International і Imperial Tobacco. При цьому Тедіс Україна будує відносини з регіональними дистриб'юторами (продавцями) сигарет не безпосередньо, а через іпотечне кредитування. Приклад того, як підприємство уникає податків, а також документи, що підтверджують цей факт, опубліковано в розслідуванні.

"Тедіс Україна" систематично віддає тютюнові вироби під реалізацію підприємствам і ФОПам, а в заставу оформляє іпотеку на об'єкти нерухомості партнерів-реалізаторів. Партнери-реалізатори в офіційній фіскальній звітності ТОВ "Тедіс Україна" не значаться. Таким чином, продаж/купівля сигарет не проходить за офіційними паперами і не підлягає оподаткуванню. По суті, дана схема є ухилянням від сплати податків. За грубими даними, Тедіс приховує від податків виручку на суму 20 млрд гривень на рік», — ідеться в матеріалі.

Також у розслідуванні йдеться про те, що в жовтні 2019 го АМКУ наклав на Тедіс Україна і чотирьох найбільших виробників сигарет штраф у розмірі 6,5 млрд гривень за змову, яка спричинила встановлення монополії на ринку дистрибуції тютюнових виробів. Пізніше, 5 липня 2020 року, за даними журналістів, Володимир Зеленський особисто зустрічався в Одесі з власником Тедіс Україна Борисом Кауфманом. Після цієї зустрічі компанія оплатила тільки мінімальний штраф від Антимонопольного комітету та уникла примусового поділу. Тим самим, «по суті, зберігши і зміцнивши своє монопольне становище на ринку», стверджується в розслідуванні.

Нагадаємо, згідно з рейтингом Forbes Україна-2020, Борис Кауфман входить у «ТОП-100 найбагатших людей країни». Його статок налічує 220 мільйонів доларів. Кауфман також володіє Одеським аеропортом, мережею готелів і банків. При цьому бізнес-партнер Бориса Кауфмана, одеський бізнесмен Олександр Грановський, перебуває в розшуку Інтерполу. Його звинувачують у підробці корпоративної документації, відмиванні грошей і шахрайстві.

    Реклама на dsnews.ua