• USD 41.5
  • EUR 45.3
  • GBP 54
Спецпроєкти

Шахрайські схеми з кредитними картками: у Держспецзв'язку розповіли, як вберегти гроші

В Україні з'явилася нова шахрайська схема — оголошення з пропозицією здати банківську картку в оренду

Гроші
В Україні з'явилася нова шахрайська схема / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Держслужби спеціального зв'язку та захисту інформації, передає "ДС".

"Протягом останнього часу в соціальних мережах з’являються оголошення з пропозицією здати банківську картку в оренду. За це обіцяють непогану плату (приблизно 1000 грн на добу), більше нічого робити не потрібно. Також можуть траплятися оголошення з пропозицією легкої роботи, де "роботодавець" відразу просить номер картки для зарахування "зарплати", або з пропозицією відкрити банківський рахунок на своє ім’я для отримання та переказу коштів від імені іншої особи", — розповіли у відомстві.

Українців попереджають, що за кожною такою пропозицією ховається небезпечна шахрайська схема.

Зокрема, йдеться про так званих грошових мулів або дропів — це люди, які дають змогу третій особі (шахраю) за фінансову винагороду використовувати свій банківський рахунок для проведення операцій з коштами незаконного походження.

Для цього дропи перераховують незаконно отримані кошти через різні банківські рахунки, використовуючи свої платіжні картки. Це робиться, щоб ускладнити роботу слідства. Такий процес дає змогу злочинним групам працювати в різних країнах, залишаючись у тіні.

"Це кошти, які були отримані незаконним шляхом: через торгівлю наркотиками, людьми, тероризм, фішинг та інші тяжкі злочини. Також банківські картки можуть бути використані для проведення фінансових операцій, пов’язаних зі здійсненням незаконної діяльності, наприклад, для роботи онлайн-казино, що не мають ліцензії, ухилення від сплати податків тощо", — кажуть у службі.

Шахрайство
Інфографіка: Держспецзв'язку

Найімовірніше, зазначають у Держспецзв'язку, дроп не усвідомлює, що став частиною злочинного ланцюжка? "Ніхто йому про це не скаже. А якщо він і поцікавиться, то шахраї завжди розкажуть якусь красиву та правдоподібну легенду", — пояснюють фахівці.

Головна небезпека в тому, що грошовий мул є співучасником злочину, нижчою ланкою злочинної схеми, яку правоохоронці знаходять найшвидше. Участь у таких схемах може мати серйозні наслідки: штрафи, конфіскацію майна і навіть позбавлення волі.

Щоб вберегти себе, радять:

  • Будьте обережні з пропозиціями щодо легкого заробітку.
  • Уникайте підозрілих пропозицій і не погоджуйтеся брати участь у сумнівних схемах.

"Зрозуміли що стали дропом? Що робити? Погодилися на роботу, але через деякий час зрозуміли що стали дропом? Негайно зверніться до кіберполіції, подавши заяву на їхньому сайті. Встигли попрацювати дропом? Припиніть співпрацю з таким "роботодавцем" і зверніться до кіберполіції, а також до банку, рахунок в якому використовувався для відмивання коштів", — додають у Держспецзв'язку.

Як писала "ДС", шахраї все частіше прикриваються "міжнародною допомогою".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua