• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

МВФ вичікує: міністр фінансів сказав, чому місія не приїхала до України

Реклама на dsnews.ua

Місія Міжнародного валютного фонду не приїхала в Україну в серпні, оскільки у Фонді вирішили поспостерігати за розвитком ситуації в нашій країні

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в інтервʼю виданню "Економічна правда", передає "ДС".

"Місія мала приїхати в серпні, по різним причинам вони зробили паузу, хочуть подивитися, як буде розвиватися ситуація в Україні", — сказав він.

За словами Марченка, МВФ спостерігає відразу за кількома напрямками.

"Питання, які їх цікавлять, в порядку пріоритетності. №1 — ситуація навколо ПриватБанку і Суркісів. №2 — ситуація з обмеженням зарплат для членів наглядових рад та правління. №3 — зареєстровані в Раді законопроекти, які паплюжать систему корпоративного управління. Вони переживають, особливо щодо цієї агонії проти іноземців. №4 — САП і НАБУ. Ситуацію з антикорупційними органами треба терміново вирішувати", — підкреслив міністр.

Також міністр зазначив, що МВФ турбує величезна кількість законопроектів про податкові пільги, які можуть привести до збільшення дефіциту держбюджету.

При цьому Марченко додав, що своєчасне прийняття державного бюджету на 2021 рік не є умовою МВФ.

Як повідомляла "ДС", раніше Сергій Марченко заявив, що Україна виконує структурні маяки в рамках програми співпраці з Міжнародним валютним фондом Stand-By, а всі заплановані на 2020 рік транші від МВФ будуть отримані до кінця 2020 року.

    Реклама на dsnews.ua