• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

На аграрному держпідприємстві виявлені зловживання на 50 млн грн за рік, — нардеп Халімон

Реклама на dsnews.ua

Дефіцит державного бюджету України розміром в 300 млрд грн можна істотно скоротити, якщо ліквідувати корупційні схеми на державних аграрних підприємствах

Про це на прес-конференції у четвер, 1 жовтня, заявив народний депутат від партії «Слуга народу», заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Павло Халімон, передає «ДС».

Як приклад такої корупційної схеми він навів конфлікт між держпідприємством «Дослідне господарство "Івківці" Миронівського інституту пшениці ім. В.М. Ремесла Національної академії аграрних наук України» і ТОВ «Батьківщина». За словами нардепа, там після його звернення до правоохоронців були виявлені зловживання у розмірі до 50 млн грн на рік.

Павло Халімон стверджує, що після цього фактичний власник агрофірми «Батьківщина», екс-нардеп Олег Дмитренко, запропонував йому хабар у розмірі 40 млн грн. Домовитися не вдалося, і Дмитренко нібито пригрозив, що буде масово публікувати у ЗМІ різного роду компромат на Халімона. При цьому Халімон заявив, що вже на наступний день написав заяву в Нацполіцію за фактом спроби дати хабар народному депутату.

У свою чергу директор ДП «Івківці» Олег Піщенко, який нещодавно обійняв цю посаду, на прес-конференції розповів суть конфлікту. За його словами, з 2016 р ТОВ «Батьківщина» купувало у його підприємства не сам урожай зернових, а права власності на майбутній урожай озимих. При цьому під час продажу врожаю як незавершеного сільгоспвиробництва розрахунок йшов не за тонну майбутнього врожаю, а за гектар посівів.

Як результат, урожай за фактом продавався за ціною собівартості посівного матеріалу — це приблизно в п'ять разів нижче його ринкової ціни. Більше того, держпідприємство ще й зобов'язувалося сплатити «Батьківщині» послуги зі збирання врожаю, його зберігання та охорони.

У результаті всіх цих схем, резюмували Павло Халімон і Олег Піщенко, ДП «Івківці» тільки у 2020 р. і тільки врахованих збитків зазнало на 32 млн грн і опинилося на межі банкрутства.

Тепер прокуратора проводить розслідування за фактом розкрадання державних коштів.

    Реклама на dsnews.ua