• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

На Банковій пояснили, що Зеленський має на увазі під ВЕЗ на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Пришвидшити процес повернення Донбасу, спростити реінтеграцію, відійти від традиційно пасивного очікування позитивного рішення можна лише за рахунок більш проактивної позиції

Про це йдеться у заяві пресслужби Офісу президента щодо чергового запитання Володимира Зеленського, яке він планує поставити українцям 25 жовтня, інформує "ДС".

Сьогодні, 15 жовтня, Зеленський озвучив друге з пʼяти таких питань. Воно звучить наступним чином: "Чи підтримуєш ти створення на Донбасі вільної економічної зони (ВЕЗ)?".

"Виходимо саме з тієї мотивації, що створення на Донбасі, на вільній частині, спеціальних економічних умов суттєво вплине на темпи та концепції дієвої реінтеграції. Звісно, якщо це підтримають українці… Це вкрай важливе питання, яке зможе забезпечити країні можливість укорінення справді ефективної реінтеграційної моделі. Мова про концепцію регіональної економіки, яка "зшиває" регіон, робить його привабливим для бізнесу, системно відновлює інфраструктуру", — йдеться у заяві ОПУ.

Там наголосили, що спочатку "все відбуватиметься на підконтрольній Українській державі території". "Ці райони наразі переживають значний негативний вплив від війни, що розгорнулася поруч. Регіон стає дедалі більш депресивним, що змушує людей залишати його та свої домівки. Тому й потрібно створювати нову мотивацію для населення, нові робочі місця, нові перспективні бізнеси та впроваджувати спеціальні інструменти для залучення на Донбас інвесторів і зацікавлення людей і бізнесів залишатися працювати саме на цій території. Прискорений економічний розвиток з нашого боку лінії розмежування на Донбасі може бути й наочним аргументом для абсолютно всіх мешканців тимчасово окупованої території обирати саме Україну", — запевнили на Банковій.

"Усвідомлюємо, що ворожий пропагандистський вплив на частину нашого народу, яка залишається в умовах тимчасової окупації та живе неподалік лінії розмежування, все ще є. Крім того, поки не проведена повна деокупація, яку ми ставимо за ключову мету на переговорах щодо Донбасу в усіх форматах, зберігається ризик ескалації. Відповідно, залучення на Донбас провідних компаній, підживлення економічного розвитку за рахунок масштабних партнерських програм можуть стати також інструментом демонтажу будь-якого негативного впливу окупаційної сили. І додатковим аргументом для світових держав допомагати Україні, захищаючи роботу своїх компаній на Донбасі. Спеціальний щонайлояльніший підхід до оподаткування, принципово найкомфортніші умови державного нагляду за бізнес-діяльністю – це може суттєво допомогти українському Донбасу. Спочатку вільному, а потім і звільненому", — додали в ОПУ.

Як писала "ДС", 13 жовтня президент Володимир Зеленський анонсував проведення опитування 25 жовтня — в день голосування на місцевих виборах. В рамках опитування українцям поставлять пʼять питань, однак їхній зміст не було озвучено одразу. Також у своєму відеозверненні глава держави заявив, що парламент вже "працює над реалізацією впровадження в Україні механізмів народовладдя". Згодом стало відомо, що перше питання буде звучати так: "Чи потрібно ввести довічне увʼязнення за корупцію в особливо великих масштабах?".

У парламентській фракції "Європейська солідарність" вже висловили обурення з приводу "геніальної пропозиції" Зеленського, а у ЦВК заявили, що не поінформовані про ініціативу президента. Про можливі наслідки створення вільних економічних зон на Донбасі читайте у статті "ДС" "Шахраї замість інвесторів. Чим обернеться створення на Донбасі вільних економічних зон".

    Реклама на dsnews.ua