• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

На Банковій констатували, що падіння економіки було неминучим

Реклама на dsnews.ua

Падіння економіки в Україні було неминучим і сталося б без тотального локдауну, який було введено навесні

Про це заявив радник голови Офісу президента, колишній міністр економіки Тимофій Милованов, передає "ДС".

"Якщо вводити модель локдауну вихідного дня, ефект виходить у вигляді 0,14% ВВП. Якщо вводити повний і жорсткий локдаун як минулої весни, що я не підтримую, це буде 0,3% ППВ. Що в 3 рази менше, ніж цієї весни, тому що багато бізнесів підлаштувалися під нові обставини", — сказав Милованов в інтервʼю інтернет-виданню Lb.ua.

При цьому він стверджує, що падіння економіки був неминучим: "Є криза, зовнішні й внутрішні чинники. На дію локдауну доводиться десь 1%. Ми б все одно впали. Навіть якщо б не вводили локдаун, падіння економіки було б неминучим".

За даними радника ОПУ, без локдауна падіння склало б не 6%, а 5%.

Також Милованов виступив за введення довгострокового, "трьох-чотиритижневого безперервного обмеження, але не для всієї економіки, а там, де ймовірність поширення вірусу найвища".

"Я не за те, щоб локдаунити всю економіку час від часу. Або вводити короткострокові заборони. Потрібно припинити поширення, поліпшити епідеміологічну ситуацію і потім перейти до адаптивного обмеження. Коли я говорю про жорсткий локдаун, я говорю про безперервність", — сказав він.

Як писала "ДС", 29 листопада глава парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що ймовірність введення жорсткого карантину в Україні становить 90%. При цьому Кабмін розглядає так званий "інтелектуальний локдаун". Наступного дня, 30 листопада, у ЗМІ зʼявилася інформація, що у Кабінеті міністрів підтримали рішення про введення жорсткого карантину в період з 23 грудня по 15 січня. Водночас в Офісі президента запевнили, що точної дати введення локдауну ще не має.

    Реклама на dsnews.ua