• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 40.3
Спецпроєкти

На Дністровській ГАЕС стартувала модернізація енергосистеми

Разом із запуском четвертого агрегату на Дністровській гідроакумулюючій електростанції почалась модернізація енергосистеми в Україні

Реклама на dsnews.ua

Завдяки роботі агрегату можна буде зменшити кількість пусків блоків теплових електростанцій, що сприятиме економії вугілля та газу, повідомляє "Укренергоатом".

В свою чергу, заступниця голови Офісу президента Юлія Свириденко на своїй сторінці в Facebook звертає увагу на можливість знімати пікові навантаження системи.

"Перш за все, для енергетики нашої країни Дністровська ГАЕС є ефективним інструментом регулювання енергосистеми, який успішно виконує роль надійного резерву з покриття пікових навантажень. Введення в роботу додаткового гідроагрегату забезпечить зменшення кількості пусків блоків ТЕС, що у свою чергу призведе до економії вугілля та газу", — зазначила Свириденко.

Не менш важливим, за її словами,є й той факт, що на об'єкті встановлено найсучасніше обладнання, яке на 85% виготовлено українськими заводами-виробниками – "Турбоатомом" і "Електроважмашем".

Потужна ГАЕС на Дністрі дає можливість використовувати надлишки дешевої нічної електроенергії для закачування води в насосному режимі у верхню водойму і спрацювання її в турбінному режимі в години пік для вироблення електроенергії. За оцінкою фахівців, модернізація енергосистеми з часом дозволить знизити тарифи на електроенергію.

    Реклама на dsnews.ua