• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

На "карантинні" виплати ФОПам виділять майже 3 млрд грн (ДОКУМЕНТ)

Міністерство соціальної політики підготувало проєкт постанови Кабінету міністрів про виплату фізичним особам-підприємцям та найманим працівникам одноразової компенсації за карантин у сумі 8 тисяч гривень. Усього з державного бюджету на виплати планують виділити 2,9 млрд грн

На виплати ФОПам виділять 2,9 млрд грн
На виплати ФОПам виділять 2,9 млрд грн
Реклама на dsnews.ua

Відповідний проєкт постанови розміщено на сайті Федерації профспілок України (ФПУ), передає "ДС".

Згідно з документом, зі спеціального фонду державного бюджету у 2021 році на виплати спрямовується 2,9 млрд гривень. Таким чином, гроші зможуть отримати 362,5 тисяч осіб.

Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінсоцполітики. Бюджетні кошти спрямовуються Пенсійному фонду України для виплат застрахованим особам. Перерахування бюджетних коштів здійснюється Мінсоцполітики на окремий рахунок Пенсійного фонду, відкритий в АТ "Ощадбанк",

Також встановлюється, що Пенсійний фонд надсилає Мінсоцполітики заявки на перерахування коштів для виплати по мірі надходження списків на виплату допомоги від Мінцифри.

По 8 тисяч гривень отримають тільки ті ФОПи та наймані працівники підприємств, основний вид економічної діяльності яких відповідає видам, визначеним у Переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи. Цей перелік повинен затвердити Кабінет міністрів.

Гроші зможуть отримати у регіоні, де діють додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Заявки потрібно подавати протягом 30 днів із дня запровадження на території додаткових заходів.

Нагадаємо, 31 березня Верховна Рада прийняла законопроєкт №5300, відновивши компенсації фізичним особам-підприємцям (ФОПам) і найманим працівникам, які постраждали від карантину.

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль дав доручення Міністерству економіки разом з іншими відповідальними відомствами протягом тижня розробити всі необхідні документи, щоб вже на початку квітня підприємці могли подати заявки через "Дію" на виплату 8000 гривень.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua