• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

Українська ОГХК заявляє, що допоможе американцям позбавитися залежності від російського та китайського титану

Більше жодної ворожої ракети не буде зроблено з української титанової сировини, заявив в.о. голови правління ОГХК Владислав Іткін

Фото: umcc.com.ua
Фото: umcc.com.ua
Реклама на dsnews.ua

Слова Владислава Іткіна наводить УНІАН, передає "ДС". 

За словами керівника державної компанії, задля протидії обвинуваченням та можливим спробам ворога "підставити" ОГХК, останнім часом було вжито цілу низку заходів щодо вдосконалення експортного контролю.

По-перше, ОГХК має офіційно законтрактовані провідними західними компаніями значні обсяги ільменіту. Мова йде про десятки тисяч тонн продукції та про багаторічні плани співробітництва з американською компанією, яка є старішим серед західних покупців ільменіту Вільногірського гірничо-металургійного комбінату, і цю компанію аж ніяк неможливо звинуватити у якійсь непрозорості, зазначає Іткін. 

По-друге, каже він, ОГХК працює лише із тими компаніями, які мають легальну юрисдикцію. "Не з офшорами, не із новонародженими фірмами, не з маленькими незрозумілими конторами, за спинами яких, зазвичай, ховаються загальновідомі та сумнозвісні українські обличчя. Ну, і, звісно, ми постійно вдосконалюємо корпоративні процедури комплаєнсу, тобто перевірки контрагентів та роботу нашої власної служби безпеки. В цих питаннях ми активно співпрацюємо із правоохоронцями", — наголосив в.о. голови правління

На думку Владислава Іткіна, великий контракт з американською дочірньою компанією всесвітньо відомого світового хімічного гіганта значить для України значно більше, ніж економічні прибутки та нові ринки збуту.

"Уклавши довгострокові партнерські відносини з такими потужними компаніями, ми стаємо частиною логістичних ланцюгів та постачальниками матеріалів titanium, які офіційно вважаються критично важливими для американської економіки. Наскільки це серйозно, говорить той факт, що перелік критичних технологій, матеріалів, шляхів постачання формується та відстежується Радою Нацбезпеки США. За даними Геологічної служби США, минулого року український ільменіт становив приблизно 5% світового виробництва, руди, яка використовується для виробництва титану. Тобто, ми за своєю цінністю стаємо для США в один рівень з такими країнами як Ізраїль або Великобританія. Для України це важливий геополітичний крок вперед", — переконаний Владислав Іткін.

Завдяки українському титану російська титанова галузь з’явилася на світ — завдяки йому вона й розвалиться. Без української сировини, без власних добувних потужностей, західних технологій та іноземних інвестицій – титанова промисловість РФ швидко деградує і прийде у занепад, вважає Владислав Іткін. 

    Реклама на dsnews.ua