• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

На тарифи у таксі ніяк не впливає вартість проїзду у громадському транспорті, - експерт

Зростання вартості проїзду у громадському транспорті не має прямого впливу на формування тарифу таксі

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив перший віце-президент "Українського транспортного союзу" Володимир Балін. 

"Це жодним чином не є фактором впливу на тариф. Системи ціноутворення в застосунках автоматизовані і ціна залежить від базової вартості, попиту, кількості вільних машин, рівня заторів та інших зовнішніх факторів, таких як погода, наприклад. Тому вартість проїзду в громадському транспорті ніяк не впливає на тариф таксі", — зазначив експерт.  

Він переконаний, якщо агрегатори(Uklon, Uber, Bolt) спільно вирішать підняти тариф, це буде монопольна змова, і на це має реагувати Антимонопольний комітет України.  

Балін наголосив, що наразі на формування тарифу таксі впливають ринкові механізми.  

"Агрегатори в конкурентній боротьбі між собою намагаються максимально знизити вартість проїзду, що вдається їм за рахунок великої кількості водіїв-учасників ринку. Це дає змогу основним гравцям створити так звану "парасольку цін" та перевести ринок на саморегулювання повсякденної тарифної політики", — розповів віце-президент "Українського транспортного союзу". 

Нагадаємо, голова профспілки таксистів Києва Валентин Голубєв заявив, що після подорожчання проїзду в громадському транспорті таксисти також піднімуть тариф. 

Як відомо, мер Києва Віталій Кличко запевнив, що до кінця опалювального сезону тарифи на проїзд у громадському транспорті підвищувати не будуть.

    Реклама на dsnews.ua