• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

На території українських АЕС створять дата-центри

Реклама на dsnews.ua

НАЕК "Енергоатом" і Bitfury Holding BV (Нідерланди) підписали Меморандум про співпрацю, який передбачає створення дата-центрів на територіях АЕС України

Про це йдеться в повідомленні пресслужби "Енергоатому", передає "ДС".

Документ підписали глава "Енергоатому" Петро Котін і директор Bitfury Holding BV Олег Блінков.

Як наголошується в Меморандумі, його метою є збереження або збільшення обсягів виробництва електроенергії атомною генерацією України та відновлення балансу виробництва/споживання електроенергії в країні. Серед передумов підписання документа сторони зазначили швидке зростання індустрії послуг центрів обробки даних як галузі, в якій знаходять своє впровадження найновіші апаратні технології та яка дозволяє консолідувати інформаційні ресурси і скоротити сукупні витрати на володіння ІТ-інфраструктурою.

У документі прогнозується, що загальне енергоспоживання проекту може досягати 2 ГВт.

Коментуючи підписання Меморандуму, Петро Котін підкреслив, що співпраця між "Енергоатомом" і Bitfury Holding дозволить вирішити одну з найгостріших проблем галузі — обмеження видачі електроенергії з АЕС України.

Довідка: Світовий технологічний лідер, який створює продукти нового покоління. З моменту свого заснування в 2011 році Bitfury орієнтована на реалізацію проєктів у сфері штучного інтелекту, технології блокчейн, цифрових активів, технологій охолодження високопродуктивних дата-центрів та інших.

    Реклама на dsnews.ua