• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

На Закарпатті може бути створена вільна економічна зона, — голова ОДА

Реклама на dsnews.ua

Голова Закарпатської ОДА заявив, що коли глава Офісу президента Андрій Єрмак говорив про створення ще однієї вільної економічної зони на заході України, він мав на увазі Закарпаття

Про це голова Закарпатської ОДА Олексій Петров заявив під час дискусії на форумі "Re: Open Zakarpattia", передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Є висока ймовірність, що вільна економічна зона, яку планує уряд створити на Західній Україні, буде саме в Закарпатті.

Про це голова Офісу президента Андрій Єрмак зазначив нещодавно, і якщо врахувати, що серед західних областей саме ми просуваємо цю ідею як основу для розвитку регіону, то мова йшла про Закарпаття", — сказав Петров.

За його словами, на Закарпатті планують спробувати відновити досвід вільної економічної зони, який тут був у 2002-2004 роках.

"Ми не можемо зараз не скористатися тим, що сьогодні Китай показав свою неспроможність оперативно реагувати на попит європейського ринку. З огляду на різницю в курсі, ми готові надавати свої території і людський капітал, щоб працювати як виробничий цикл для європейського ринку.

А з огляду на унікальне становище Закарпаття, яке нас пов'язує з чотирма країнами ЄС, ми хочемо зв'язати всі кластери, щоб почали діяти нові проєкти", — додав голова Закарпатської ОДА.

За словами Петрова, якщо додати масштабний розвиток дорожньої інфраструктури, то Закарпаття може затягнути пілотний проєкт вільної економічної зони на кілька років.

Нагадаємо, раніше глава Офісу президента Андрій Єрмак в ефірі телеканалу "1+1" заявив, що в Україні буде створено дві вільні економічні зони для залучення інвестицій, одна з яких буде на Донбасі, а інша — в західному регіоні.

    Реклама на dsnews.ua