• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

На Запорізьку АЕС навідалося МАГАТЕ

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) з 6 по 11 вересня 2021 року здійснить планову інспекцію на Запорізькій атомній електростанції. МАГАТЕ перевірить сухе сховище відпрацьованого ядерного палива на наявність незаявленого ядерного матеріалу

Запорізька АЕС
Запорізька АЕС / energoatom.com.ua
Реклама на dsnews.ua

 Про це йдеться у повідомленні пресслужби НАЕК «Енергоатом», передає "ДС"

«Енергоатом дотримується політики всебічної відкритості у питаннях безпеки експлуатації ядерних енергоблоків, задля чого плідно співпрацює з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ). За цілковитої підтримки компанії МАГАТЕ здійснює планові інспекції українських атомних електростанцій, головною метою яких є перевірка на предмет відсутності незаявленого ядерного матеріалу. 6 вересня інспектори агентства розпочали чергову планову інспекцію на Запорізькій АЕС, а саме сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП)», — йдеться у повідомленні.

Інспектори МАГАТЕ перевірять фактично наявну кількість ядерних матеріалів на майданчику ССВЯП, інформацію про конструкцію установки, документацію по ядерних матеріалах.

Зазначається, що інспекція проходить в рамках міжнародної угоди між Україною та МАГАТЕ для виконання договору щодо нерозповсюдження ядерної зброї.

Триватиме перевірка до 11 вересня.

Як повідомлялося, у липні інспекція МАГАТЕ перевіряла енергоблок №6 та сухе сховище відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій АЕС.

Запорізька АЕС – найбільший енергетичний обʼєкт в Україні з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію у 1984 році, другий – в 1985 р., третій – у 1986-му, четвертий – у 1987-му, пʼятий – у 1989-му, шостий – у 1995 році.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua