• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

На "зелений" курс України потрібно 100 млрд євро, — Шмигаль

Формування "зеленого курсу" на основі європейського Green Deal — амбітна мета, яка включає в себе перебудову економічної моделі та залучення масштабних інвестицій для модернізації енергетики України

Денис Шмигаль
Денис Шмигаль
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив премʼєр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на 12-му Міжнародному українському енергетичному форумі 14 липня, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Кабміну.

Глава уряду зауважив, що останніми роками головним світовим трендом в галузі енергетики стала декарбонізація. Він додав, що Україна однією з перших ратифікувала Паризьку угоду, але тільки в останній рік активно включилася у формування Українського зеленого курсу.

"Це дійсно амбітна мета, яка включає в себе перебудову економічної моделі та залучення масштабних інвестицій для модернізації нашої енергетики. Щоб зменшити викиди до 35% від рівня 1990 року, за підрахунками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, нам знадобиться 102 млрд євро капітальних інвестицій протягом 10 років", — зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр додав, що паралельно із декарбонізацією уряд працює над зменшенням енергоємності економіки, встановленням ринкових правил і справедливих ринків та збільшенням власного видобутку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua