• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Нацбанк сподівається на уповільнення зростання цін восени

Національний банк прогнозує зниження споживчої інфляції і продовження цієї тенденції в першому півріччі 2022 року

Кирило Шевченко
Кирило Шевченко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на брифінгу керівник національного банку Кирило Шевченко, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Інфляція почне сповільнюватись вже восени цього року та повернеться до цілі 5% у першому півріччі 2022 року", — сказав Шевченко.

Він зазначив, що уповільнення інфляції восени відбудеться через поступове вичерпання ефекту низької бази порівняння, гарного врожаю і стабілізуючого впливу монетарної політики. Протягом найближчих місяців інфляційний тиск буде залишатися значним, враховуючи переважно тимчасові чинники, зокрема фактори пропозиції і низьку базу порівняння минулого року.

Шевченко також зазначив, що в травні інфляція прискорилася вище прогнозу Національного банку перш за все через подорожчання окремих високоволатильних компонентів споживчого набору під впливом переважно короткострокових факторів.

"У травні зростання споживчих цін сягнуло 9,5% у річному вимірі. Прискорення цінової динаміки повʼязано насамперед із тенденціями на світових товарних ринках, зокрема з подорожчанням природного газу та соняшникової олії", — зазначив Шевченко.

Він також додав, що інфляційні очікування бізнесу і населення хоча і залишаються підвищеними, але стабілізувалися в останні місяці.

Як повідомляла "ДС", за даними Державної служби статистики, інфляція на споживчому ринку в травні поточного року в порівнянні з квітнем склала 1,3%. При цьому комунальні послуги за рік подорожчали в середньому на 35%, а природний газ — на 161%.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua