• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Нафтогаз "обрадував" населення: Запасів газу вистачить, щоб продавати його набагато дорожче

Реклама на dsnews.ua
У першому кварталі 2020 року гарантована ціна на газ для населення складе 5,5 тис. грн без ПДВ і витрат на транспортування

Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" заявив директор інтегрованого газового бізнесу НАК "Нафтогаз України" Андрій Фаворов, передає "ДС".

За його словами, гарантована ціна визначена виходячи з ціни законтрактованого НАК обсягу 1 млрд куб. м газу з поставкою з 1 січня по 1 квітня 2020 року.

"Зафіксувавши фізичні обсяги і розуміючи, що необхідно запропонувати ринковий механізм для вирішення проблеми ринкової, ми зафіксували ціни за форвардними контрактами на весь перший квартал. Останні обсяги за форвардам зафіксовані 6 грудня. Ми не хотіли раніше оголошувати цю тему публічно, оскільки це досить серйозні обсяги, і вони могли рушити ціну проти нас", - зазначив він.

Фаворов нагадав, що меморандум з МВФ зобов'язує Україну відмовитися від режиму PSO в частині ціноутворення з 1 січня 2020 року, в той же час зобов'язання "Нафтогазу" поставляти газ населенню і тепловикам зберігається до 1 травня 2020 року.

За його словами, "Нафтогаз" в процесі обговорення з урядом і МВФ запропонував варіант hedge-ціни (гарантованої - ІФ), оскільки при кризовому сценарії, що включає переривання транзиту через ГТС України, ціна в Європі може перевищити 10 тис. грн за 1 тис. куб. м.

Варто відзначити, що вартість газу, що закуповується по реверсу в Словаччині, становить $170 (або приблизно 4 тис. грн) за тисячу кубометрів. При ціні, анонсованої Фавором, вартість блакитного палива з ПДВ та транспортуванням для українців сягне близько 7 тис. грн.

Між тим, Кабінет міністрів називав ціну в 5,8 тис. грн (6960 грн з ПДВ) за 1 тис. куб. м.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів запропонує українцям з 1 січня 2020 року купувати газ "за застрахованої ціною" - то є фіксованою ціною, яка не зміниться до кінця опалювального сезону.

    Реклама на dsnews.ua