• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 37
Спецпроєкти

"Нафтогаз" намагається перекласти мільярдні борги на українців, — експерт

Реклама на dsnews.ua

"Відкриття" газового ринку, яке вже з 1 серпня за словами глави правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва мало звільнити українців від "газового рабства", не змогло вирішити ключової проблеми компанії — 100-мільярдної заборгованості, накопиченої за період дії ПСО (режиму покладання спеціальних зобов'язань на поставку природного газу)

Про це пише на своїй сторінці в Facebook енергетичний експерт Валентин Землянський, повідомляє "Дело".

За його словами, більшість цих боргів перед "Нафтогазом" виникло не через несплату рахунків споживачами, а внаслідок непрофесійних дій органів державної влади, зокрема Кабінету Міністрів України.

Зокрема, зазначена заборгованість сформувалася між учасниками ринку з таких причин: встановлення цін на газ нижче собівартості видобутку ресурсу, різницю між якими повинен був компенсувати бюджет; заниження майже в три рази норм споживання газу для населення без лічильників; заборона газопостачальним компаніям вести облік споживання газу з урахуванням коефіцієнтів приведення газу до стандартних умов; економічно необґрунтовані тарифи на розподіл газу.

"Нафтогаз", маючи підтримку серед народних депутатів, намагається вирішити ці проблеми різними способами, в тому числі просуваючи наступні законопроєкти: зміни до Закону України "Про ринок природного газу" (№3800); зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" та до Податкового кодексу України (№4119 і №4120).

Експерти відзначають, що запропоновані в цих законопроєктах варіанти вирішення проблеми боргів так чи інакше призведуть до того, що споживач буде платити більше. Навіть варіант компенсації заборгованості з використанням коштів державного бюджету, по суті, є способом перекласти кошти з кишені кожного українця в кишеню "Нафтогазу".

Водночас "Нафтогаз" блокує через депутатів розгляд законопроєкту №3800-1, в якому запропоновано механізм списання накопиченої між учасниками механізму ПСО заборгованості, що не чіпатиме кишень пересічних українців.

    Реклама на dsnews.ua