• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Найнятих Суркісом аудиторів Alvarez & Marsal звинуватили в сприянні захопленню міжнародної компанії, — росЗМІ

Одного з клієнтів Alvarez & Marsal заарештовано у справі про фінансові розкрадання

Реклама на dsnews.ua

З метою легалізації коштів, які Суркіси виводили з "Приватбанку" на шість своїх офшорних компаній, брати залучили аудиторську компанію Alvarez & Marsal. З'ясувалося, що останню звинувачують у сприянні корпоративному захопленню міжнародної транспортної компанії Fesco, про що повідомляє ТАСС.

20 жовтня юрист Ігоря Суркіса Ігор Алексєєв заявив, що американські аудитори Alvarez & Marsal, мовляв, провели перевірку і констатували "чистоту" депозитів Суркісів на банківських рахунках шести офшорних компаній сім'ї. Згідно з озвученим адвокатом висновком, депозити Суркісів нібито "мали легальне походження і не пов'язані зі схемами виведення кредитних коштів із "ПриватБанку".

"Американські аудитори з компанії Alvarez & Marsal фактично по молекулах проаналізували кожну фінансову операцію. Фахівцям була надана інформація не тільки про те, звідки походять ці кошти, а й про те, куди і на що ці кошти витрачалися", — переконував адвокат олігархів.

Цей висновок Alvarez & Marsal суперечить звіту інших міжнародних аудиторів — компанії Kroll. Стараннями останньої, до речі, США вдалося обчислити схеми фінансування Саддама Хусейна.

Kroll на замовлення Національного банку України розслідував схеми розкрадання коштів із Приватбанку за період у 10 років.

"Результати розслідування Kroll, яке вони зробили на замовлення НБУ в 2018 році, вражають: шахрайство в банку почалося десятки років тому, а з банку за цей час було виведено понад 5,5 млрд доларів", — говорила перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова.

За даними Kroll, через шість офшорних компаній Суркісів із "Привату" щонайменше вивели 150 млн доларів, про що повідомило американське видання Chicago morning star.

Скільки коштували Суркісам послуги Alvarez & Marsal, поки не розголошувалося. Але з відкритих джерел стало відомо про публічні звинувачення на адресу цієї компанії.

Зокрема Alvarez & Marsal була залучена для надання консультаційних послуг компанії Fesco. Сьогодні один з найбільших її акціонерів Зіявудін Магомедов заарештований за звинуваченням в організації злочинного співтовариства і розкраданнях.

За словами члена ради директорів Fesco Шагава Гаджиєва, в інтересах Магомедова за величезну винагороду працювали і аудитори Alvarez & Marsal.

"Компанія Alvarez & Marsal була найнята з однією єдиною метою (чим і обумовлений колосальний розмір її винагороди) — виконання низки фактичних і юридичних заходів, спрямованих на блокування/зміну контролю над суспільством із боку ключових акціонерів — по суті, корпоративне захоплення суспільства поточними членами ради директорів і новим президентом, що діють в інтересах третіх осіб", — підкреслив він.

Нагадаємо, що шість офшорних компаній Суркісів намагаються стягнути з держави Україна на свою користь 350 млн дол, оскаржуючи законність застосування до них процедури "бейл-ін" в рамках націоналізації Приватбанку.

В кінці вересня Лондонський суд відхилив позов Суркіса на цю суму. Судові тяжби в вітчизняних судах щодо цбого тривають уже 6 рік. Стільки ж махінації і схеми виведення коштів з Привату розслідує НАБУ.

    Реклама на dsnews.ua