• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Нардеп про локалізацію: інвестор отримає не обіцянки, а ринок збуту

Реклама на dsnews.ua

Прийняття законопроєкту №3739 "Про внесення змін до закону України "Про публічні закупівлі", який називають законопроєктом про локалізації в промисловості, дозволить залучити в Україну інвестиції та забезпечити участь вітчизняних виробників у державних закупівлях

Про це заявив заступник голови Комітету з питань економічного розвитку ВРУ Дмитро Кисилевський під час круглого столу "Локалізація в машинобудуванні: як Україні перемогти у конкуренції", інформує "ДС".

За його словами, лідери більшості парламентських фракцій стали співавторами законопроєкту про локалізації.

«Законопроєкт повертає здоровий глузд в політику державних закупівель. Загальновідомий факт — проникнення імпорту в держзакупівлі в країнах Євросоюзу і США не перевищує 5-7%. А в Україні проникнення імпорту — майже 40%. Це означає, що ми грошима українських платників податків створюємо робочі місця в інших країнах», — пояснив парламентарій.

Кисилевський зазначив, що в Україні зараз епідемія коронавірусу й економічна криза, у зв'язку з чим до кінця року роботу можуть втратити близько 250 000 робітників.

Крім того, за його словами, падіння промислового виробництва за перші 5 місяців 2020 склало 8,7%. Але спад переробної промисловості, де більша додана вартість, досяг 15,6%. Нардеп зазначив, що Україна не має можливості «залити свою економіку грошима», як це зробили США і країни ЄС.

«Локалізація — важливе державне рішення на підтримку своєї економіки і своїх громадян. Це реальний дієвий інструмент залучення інвестицій. Інвестор не отримає презентації, меморандуми та обіцянки, а отримує ринок збуту», — підкреслив він.

Кисилевський пояснив, що однією з вимог для отримання держзамовлення, згідно із законом, буде забезпечення української складової в товарі.

«Мова йде про чотирьох категоріях машинобудування: залізничний транспорт, міський транспорт, комунальна техніка та енергетичне машинобудування. На початку ми пропонуємо ступінь локалізації 25-40% з подальшим підвищенням на 15% з 2024 року», — сказав він, зазначивши, що аналогічні вимоги є в ЄС, Туреччини, США та інших країнах.

За його словами, локалізація може бути в будь-якому вигляді, в тому числі у вигляді закупівлі в українських виробників.

Парламентарій прогнозує, що прийняття даного законопроєкту забезпечить зростання ВВП на 3,9% в перспективі трьох-п'яти років, створення 62,5 тис. нових робочих місць і восьмивідсоткове зростання податкових надходжень.

Як повідомлялося, у Верховній Раді України 24 червня поточного року зареєстровано законопроєкт про локалізації, який є ключовою ініціативою у сфері промислової політики, спрямованої на розвиток машинобудування. Співавторами законопроєкту, крім Кисилевського, виступили Дмитро Наталуха, Роксолана Підласа, голови депутатських фракцій і груп, парламентських комітетів, а також члени комітету економічного розвитку та інших депутатів — всього 38 співавторів.

Законопроєкт поширюється на чотири підгалузі машинобудування: ж/д транспорт, міський пасажирський транспорт, комунальна техніка, спецтехніка, енергетичне машинобудування. При цьому передбачається вимога локалізації на рівні 25-40%, локалізація є кваліфікаційним критерієм для участі в закупівлі. Методику визначення ступеня локалізації затверджує Кабінет міністрів.

    Реклама на dsnews.ua