• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Знайшли порушень на 400 млн грн: стали відомі результати аудиту "коронавірусного" фонду

Аудит витрат Фонду по боротьбі з коронавірусом виявив порушення на суму 400 мільйонів гривень. Найбільше порушень зафіксували у МОЗ

ілюстративне фото
ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Наведені дані містяться у відповіді Госаудітслужби на запит Економічної правди, передає "ДС".

Проведення аудиту було однією з вимог Міжнародного валютного фонду. Згідно з підписаним в минулому році меморандуму з МВФ, завершити проведення аудиту Україна має до 1 квітня 2021 року.

Цікаво, що згідно з текстом меморандуму, при проведенні аудиту ДАСУ повинна була залучати зовнішніх незалежних аудиторів, але, з огляду на відповідь на запит ЕП, цього зроблено не було.

В цілому за підсумками аудиту Служба виявила фінансові порушення на 406,8 млн грн (з них таких, що призвели до втрат державних коштів на суму 114,4 млн грн).

Крім того, аудитори виявили проблемні питання при використанні коштів "коронавірусного" фонду, що вплинули на ефективне їх використання на суму 25,62 млрд грн. Відзначимо, що загальний обсяг касових видатків з фонду в 2020 році склав 66,53 млрд грн.

Топ відомств, які допустили найбільше порушень, за даними аудиту ДАСУ виглядає так:

  • МОЗ — 249,3 млн грн (зокрема порушень, що призвели до втрат бюджетних коштів на 18,9 млн грн);
  • Міністерство розвитку громад і територій — 87,9 млн грн (зокрема порушень, що призвели до втрат бюджетних коштів на 78,9 млн грн);
  • МВС — 26,5 млн грн (зокрема порушень, що призвели до втрат бюджетних коштів на 10,3 млн грн);
  • Міністерство культури і інформполітики — 21,5 млн грн (зокрема порушень, що призвели до втрат бюджетних коштів на 1,2 млн грн).

Всього в ході аудиту COVID-фонду державні аудитори провели 962 заходів державного фінансового контролю, в тому числі 1 аудит Фонду загальнообовʼязкового державного соціального страхування на випадок безробіття, 3 аудиту виконання бюджетних програм, 280 ревізій окремих питань фінансово-господарської діяльності, 457 перевірок закупівель та 221 моніторинг процедур закупівель.

Нагадаємо, за даними Кабміну, обсяг Фонду боротьби з поширенням коронавірусу в 2020 році становив 80,9 мільярда гривень. З цих коштів використовували 78,4 мільярда.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua