• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Кабміні відзвітували, як використовували кошти з "коронавірусного" фонду в 2020-му

Реклама на dsnews.ua

Обсяг Фонду боротьби з поширенням коронавірусу у 2020 році складав 80,9 мільярда гривень. З цих коштів використали 78,4 мільярда

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Кабінету міністрів, передає "ДС".

"У тому числі за загальним фондом використано 63,7 мільярда гривень з виділених 72 мільярдів гривень, спеціальним фондом 2,8 мільярда гривень з виділених 6,4 мільярда гривень", – йдеться в повідомленні.

В уряді повідомили, що Державне агентство автомобільних доріг використало 25,7 мільярда з 26,2 мільярда гривень, або 98,3% для розвитку мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення.

МОЗ витратило за загальним фондом 17,8 мільярда з 20,4 мільярда гривень, або 86,8%, виділені за спеціальним фондом 1,4 мільярда гривень – не використані, зазначили в уряді.

"Кошти були спрямовані для закупівлі апаратів штучної вентиляції легень, засобів індивідуального захисту, обладнання для приймальних відділень опорних закладів охорони здоровʼя у госпітальних округах, для підвищення надбавок і доплат до заробітної плати медикам та іншим працівникам, які лікують хворих на COVID-19, на забезпечення подачею кисню закладів охорони здоров'я тощо", – зазначили в Кабміні.

У пресслужбі повідомили, що Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства використало 8,8 мільярда гривень з 10,7 мільярда гривень, або 82,1%.

"Кошти були спрямовані для виплати допомоги по безробіттю, для одноразової компенсації суб'єктам господарювання за сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, для виплати одноразової матеріальної допомоги суб'єктам господарювання", – йдеться в повідомленні.

В уряді додали, що Міністерство соціальної політики реалізувало за загальним фондом 4 мільярди гривень з 6,8 мільярда гривень, або 59,8%, за спеціальним фондом – 2,8 мільярда гривень грн з 5,0 мільярда гривень, або 55,5%.

За даними уряду, кошти пішли на страхові виплати по тимчасовій непрацездатності, виплати членам сімей померлих від COVID-19 медиків, допомогу на дітей фізичних осіб-підприємців, надання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам у зв'язку з втратою доходів у разі повної заборони сфери їх діяльності під час карантину.

Нагадаємо, що у листопаді колишній міністр фінансів Ігор Уманський заявив про привласнення і відмивання коштів, які призначені на боротьбу із COVID-19, через програму "Велике будівництво".

Як писала "ДС", на початку того ж місяця з Фонду боротьби з коронавірусною інфекцією було виділено понад 1 млрд гривень на відновлення автодоріг державного значення.

    Реклама на dsnews.ua