• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

НБУ констатував помітне зменшення міжнародних резервів

Реклама на dsnews.ua

Міжнародні резерви України за підсумками вересня поточного року зменшились на 8,7% — до 26,5 млрд доларів США

Про це сьогодні повідомила пресслужба держрегулятора, інформує "ДС".

"Станом на 1 жовтня міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 26 525,7 млн дол. США (в еквіваленті). У вересні вони зменшилися на 8,7% з огляду на проходження періоду пікових боргових виплат за зовнішніми зобов’язаннями держави", — йдеться у повідомленні.

В НБУ зазначають, що загалом динаміку резервів упродовж вересня визначали наступні чинники: операції уряду з управління державним боргом. Загальний обсяг платежів з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті становив 2,7 млрд дол. США (в еквіваленті).

"Зокрема, 2,2 млрд дол. США були спрямовані на обслуговування та погашення єврооблігацій (ОЗДП), 417,4 млн дол. США – на виконання зобов’язань перед МВФ, решта коштів – на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті. Водночас валютні надходження на користь уряду становили 445,0 млн дол. США (в еквіваленті), зокрема 111,9 млн дол. США – від розміщення ОВДП", — повідомив регулятор.

У вересні Нацбанк виходив на ринок з інтервенціями з продажу валюти, які за підсумками місяця становили 231,5 млн дол. США. В окремі дні, коли на ринку спостерігалася надлишкова пропозиція валюти, НБУ поповнював резерви і в межах таких інтервенцій придбав 34,0 млн дол. США.

"Попит на валюту перевищував пропозицію унаслідок пожвавлення ділової активності, зокрема активізації імпортерів та компаній, що купували валюту для виплат за зовнішніми боргами", — зауважили у Національному банку.

У вересні також унаслідок переоцінки фінансових інструментів (зміни ринкової вартості та курсів валют) їх вартість зменшилася на 105,7 млн дол. США (в еквіваленті).

Нагадаємо, станом на 1 вересня, за попередніми даними, міжнародні резерви України становили 29 048,7 млн доларів США (в еквіваленті).

    Реклама на dsnews.ua