• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

НБУ визнав повільні темпи відновлення економіки України: які прогнози

Економіка України після кризи, викликаної пандемією коронавірусу, відновлюється повільніше, ніж очікувалося. За оперативною оцінкою, ВВП в I кварталі 2021 року знизився на 2% в річному вимірі.

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті про фінансову стабільність, опублікованому на офіційному сайті Національного банку України, інформує "ДС".

Зазначається, що такий результат "дещо контрастує з високими темпами відновлення споживчого попиту і сприятливою ситуацією для більшості ключових секторів економіки".

"Негативно на зміну ВВП впливали зниження фізичних обсягів експорту товарів, стрімке відновлення імпорту і мляві інвестиції. Додатковим фактором скорочення стали карантинні обмеження", — зазначається у звіті держрегулятора.

За даними Нацбанку, як і в інших країнах, приріст ВВП у річному вимірі в II кварталі буде значним завдяки ефекту низької бази порівняння минулого року. Водночас фундаментально ситуація також поліпшується — стрімко зростає приватне споживання, а умови торгівлі для основних експортних галузей дуже сприятливі.

Згідно зі звітом, ризик запровадження нового карантину в разі зростання захворюваності на COVID-19 зберігається. Вакцинація наразі відбувається повільно — на середину червня хоча б одну дозу вакцини в Україні отримали лише 4% населення.

"Однак економіка вже в основному пристосувалася до роботи в умовах карантину, а нові обмеження стають більш гнучкими для бізнесу. За підсумками року ВВП має зрости на 3,8% і буде трохи нижчим, ніж у 2019 році. Для прискорення темпів зростання бракує інвестиційної активності", — повідомляється в документі.

Зазначимо: у середині червня Національний банк України повідомив, що згортає антикризові заходи щодо підтримки банків, "тому що криза вже закінчилася, а економіка країни почала зростати".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua