• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

НБУ вводить в обіг одразу дві памʼятні монети (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

Національний банк України вводить в обіг з 1 грудня 2020 року 5-гривневу монету, присвячена місту Слов’янськ, розташованому на р. Казенний Торець, біля Торських соляних озер, та 10-гривневу — Самійлові Величку

Про це йдеться у повідомленні пресслужби НБУ, передає "ДС".

Як повідомляється, монета "Місто Слов’янськ" вийшла у серії Стародавні міста України, а "Самійло Величко" — у серії Герої козацької доби.

Щодо 5-гривневої монети, то у банку зазначили: "Розвиток міста історично пов’язаний із сольовим промислом – видобутком солі та лікуванням пацієнтів солоною водою і цілющими грязями. Сучасне місто Слов’янськ є одним із символів в українській боротьбі за повернення окупованих територій, втрачених унаслідок російської агресії 2014 року".

Як зазначається, монета випущена накладом 35 тис. штук.

10-гривнева монета "Самійло Величко" — присвячена козацькому літописцю, автору фундаментального історичного трактату, що висвітлює події української історії середини XVII – початку XVIII ст. Самійло Величко творчо і критично використав багато національних та іноземних історичних джерел, дав глибоке пояснення подіям і фактам козацької історії. Монета випущена накладом 3 тис. штук.

Нагадаємо, у листопаді 2020 року Нацбанк ввів в обіг монету номіналом 10 гривень, присвячену Державній прикордонній службі.

    Реклама на dsnews.ua